Naiset, yli 35 v

Mitä te luulette löytävänne humalassa baareista?
Pikapanoja, wc:ssä, ym.

Selviä miehiä pelkäätte.

Sitten kännisen vkl:n jälkeen, noin viiden miehen jäljiltä,
etsitte sitä hyvää miljonääriä viikolla netistä?

Suomalainen nainen on yksinkertaisesti idiootti.
Ihme etten käy baareissa.
12327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Baareissa on ihmisiä, en ole harrastanut koskaan yhden illan wc panoja, en muutenkaan. Enkä etsi miljonäär miestä.
Kiva jos mukavan löytäs arkeen kaveriksi.

Äänestä

Sen todella huomaa ettet käy baareissa kun kuvittelet että siellä tollanen meininki. Tuo on omaa likaista mielikuvitustasi eikä todellisuutta. Olet ilmeisesti joku vessapanomies.

Äänestä
  • Rehellisyyden nimissä täytyy kertoa että kyllä vessapanojakin tapahtuu. En usko että suurinosa baarissa kävijöistä niitä harrastaa kuitenkaan.

    Äänestä

Tuskinpa kukaan mitään menettääkään vaikket sinä baareissa käykään. Alat olla jo niin vanhakin ettei sinusta enää mihinkään olisikaan.

Äänestä

Kyllä ne nimenomaan supliikeimman vonkamiehet löytyy juuri niistä menomesta baareista.

Jännät panomiehethän sieltä valkataan, viikolla netitetään deitissä perhe-iskän toivossa jolla olis kartano, status ja hieno duuni

Äänestä

Moi, olen samaa mieltä! Oikeeta naista et ravintoloista/baarista/pubeista löydä! Jos luulet löytäväsi sen oikean, niin lopulta paljastuu, että hän on joka pojan läpikäynyt ja etsii vain uutta...sanotaan suoraan, että seksiseuraa!!! Kokemusta on, mutta onneksi en ainakaan ole saanut tauteja!!

Äänestä

Voiko sille mitään että baareissa on vaan epämääräinen miestarjonta? Ja ne ui liiviin. Hyvät miehet ei edes yritä tehdä asialle mitään ... Daah, ok, huonoja miehiä sitten!

Äänestä

En kuvittele löytäväni ketään baarista, enkä siellä edes kovin usein käy. Kun käyn lähden juttelemaan ystävien/ihmisten kanssa, tanssimaan ja flirttaamaan jos sillä tulella olen ja sopiva juttelukaveri osuu paikalle. Sitä paitsi baarissa on enimmäkseen liian nuoria miehiä....

En myöskään käytä nettideittiä. Tätä palstaakaan nyt ei voi ajatella seuranhakufoorumina kuin vitsinä, enemmänkin ajanvietteenä. Luulen, etten ole ainoa >35v, joka näin ajattelee.

Sen sijaan toivoisin tapaavani jonkun työssä, harrastuksessa, ystävien kautta tai jossain normaaliin elämään liittyvässä jutussa. Etsin kestävää parisuhdetta, joka perustuu rakkauteen, henkiseen yhteyteen ja keskinäiseen arvostukseen, samansuuntaisiin arvoihin, luottamukseen ja tietysti kemiaakin pitää olla jonkin verran.

Äänestä

Oman kokemukseni mukaan baareissa sekä naiset että miehet ovat pääsääntöisesti niitä, jotka käyvät siellä siksi, että heillä on kiva ryyppäyspaikka. Tullaan baariin muka katsomaan kavereita, vaikka todellinen syy on se, että pääsee dokaamaan. Toinen syy on seksiseuran etsiminen. Kyllä kai jotain seurustelusuhteitakin löytyy, mutta taitavat olla enemmän kahden alkoholiongelmaisen suhteita.

Pikkujouluaikaan liikkuu baareissa myös työporukoita. Silloin varsinkin liikkeellä on poikkeuksellisen paljon varattuja.

Käyn baarissa joskus, koska ajattelen, että jospa ehkä sattuisi "lottopotti" kohdalleni ja löytäisin kivan sinkkumiehen seurustelukumppaniksi. Valitettavasti ei löydy.

Olen samaa mieltä kuin "Uusiosinkk", että baareissa pääsääntöisesti porukka on aivan liian nuorta. Keski-ikäisille ei ole omia menopaikkoja. Harvoilla tanssilavoilla käy taas 50-60 -v porukkkaa. Jos ei ole iskelmämusiikin ystävä eikä halua oman lapsensa ikäistä seksiseuraa, niin ei kerta kaikkiaan vaan ole sellaisia kokoontumispaikkoja, joista minä 40 ikäinen voisin löytää sinkkumiestä. Netti on ainoa vaihtoehto, mutta jos ei ole naama kovin nätti, niin vaikea erottua joukosta.

Olen aivan varma, että minä kelpaisin livenä monellekin ikäiselleni miehelle, mutta ongelmana on se, ettei vaan kohtaa itseni kaltaista miestä, joka ei viihdy baarissa, tykkää enemmän ulkoilla, liikkua ja viettää koti-iltaa kuin ryypätä jne.

Äänestä

Oho. Aika aloitus. Miten niin vain 35 naiset käyttäytyisivät baarissa noin? Eikö -35 naiset sitten toimi niin? Vai onko vessapanot yms... tuomittavampaa, jos on yli 35? Tapahtuuko naisille jotain kun täyttävät 36v. ? Alkoholin suurkulutusta ja vessapanoja :o

En valitettavasti ymmärrä logiikkaasi. Lisäksi yleistät turhaan.

Itse käyn baareissa kaveriporukassa. Osaamme kaikki käyttää alkoholia kohtuudella, ylilyönnit ja pleksit on kokeiltu aikoja sitten. Nauramme, tutustumme ihmisiin ja tanssimme. Saatamme laulaa karaokea jopa. Kukaan meistä ei ole vessapanoja harrastanut, mutta joskus jatkoille on lähdetty. Pääasiassa porukalla, joskus toki joku on seksiäkin harrastanut. Joku on hyvän puolisonkin baarista löytänyt...

Toivon sulle aloittaja, parempia baarireissuja ja avoimempaa katsetta.

Äänestä

Aloituksessa kirjootusvihne.. puuttuu sana EI ihme etten käy baareissa.
Ei muuta

Äänestä

Baareilla ei tee mitään jos ei löydy doorista pantavaksi, jatkoilla ei tee mitään jos ei löydy doorista pantavaksi oli katse miten avara tai suppea tahansa. Niille vessapano naisille kelpaa supliikki ytm vain ja niille seinäruusutaviksilla ei rohkeus riitä sitten.

Pääsyy on on juuri nämä kulttuurirajoitteiset suomibaarit joissa ei ole juuri mitään muuta ohjelma tarjottavaa kuin se pauhaava listamusa, kännäys ja naisen iskemisen treenaus vonkaamisella.

Miks sinne pitää aikaa ja rahaa sulloa kun seksiä saisi mies varmemmin ja suoremminkin? Uskon ja olen varma että jossain päin maailmaa jopa nainen itse tulee ehdottelmaan sitä random miehelle. Mutta ei Suomessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinkku 43 v kirjoitti:

Mitä te luulette löytävänne humalassa baareista?
Pikapanoja, wc:ssä, ym.

Selviä miehiä pelkäätte.

Sitten kännisen vkl:n jälkeen, noin viiden miehen jäljiltä,
etsitte sitä hyvää miljonääriä viikolla netistä?

Suomalainen nainen on yksinkertaisesti idiootti.
Ihme etten käy baareissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu