apua

mistä tiedän millaiset rattaat ja ketjut pitää pyörään ostaa?
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ketjuja on eri levyisiä. Oikean leveyden saamiseksi kannattaa ottaa pala vanhaa ketjua mukaan.
Ketju myydään määrämittaisena. Sitä voidaan lyhentää tarpeen mukaan erityisellä työkalulla, jota myydään yleensä siellä missä ketjujakin myydään.
Takarenkaan hammasrattaan koko - ja puhun nyt yksivaihteisesta -riippuu keskiön rattaan koosta. Keskiön rattaassa on keskimäärin 44 hammasta. Sopiva hammasmäärä takarenkaan rattaalle olisi silloin 22 hammasta rauhallisemmalle polkijalle ja 20 aina menopäällä olevalle.Takarenkaan ratas on helposti vaihdettavissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sakjdfkjaskfdjhsakdj kirjoitti:

mistä tiedän millaiset rattaat ja ketjut pitää pyörään ostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu