Europress työpaikkana

Huoltamon myyjä

Miten tonne pääsee töihin? On meinaan hyvä duunipaikka. Firman kortilla tankataan perheenjäsenten autot ja ostellaan olutta. Näin ainakin tyypit tekee ainakin Muuralassa.

11

6504

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Töihin pääsee ja siellä pysyy kun kävelee kieli ruskeana yhden ja ainoan diktaattorin perässä. Myös pienehköön palkkaan ja raskaisiin hommiin tykästyneellä voi olla hyvät mahdollisuudet päästä sisään.
      Tämän lisäksi kannattaa aloittaa golf (ei saa pelata paremmin kun diktaattori) ja puhua vain hyviä asioita firmaa pyörittävästä suvusta ja siihen kuuluvista pätevyytensä vuoksi valituista päälliköistä.

      • Anonyymi

        Juurikin noin,ei mitään kunnioitusta työntekijää kohtaan.


      • Anonyymi

        tuo on ihan tavallinen tilanne jollakin lailla menestyneissä pk-yrityksissä. johtaja on menettänyt tavalliset ihmissuhteensa alkamalla määräillä myös harraste seurueissa. kukaan ei sellaista pitemmän päälle katsele. tilalle hän on ottanut firman henkilökunnasta sopivat ja halukkaat. näin syntyy mukava kerho ja sisäpiiri jossa jossa asema säilyy ja mielistelijöitä riittää.
        jos haluaa asioihin vaikuttaa on se tehtävä tämän sisäpiirin jäsenten kautta. suoraan johtajaan otetut yhteyden otot ei johda mihinkään. viikolla ko. yritys valitteli televisiossa henkilökunta pulaa. oliskohan kysymys kuitenkin tarjotun palkan pienuudesta. olivat muuten huomanneet että urakka-hitsaussarjatyössä ei suomenkieli olekaan ihan pakollinen vaatimus. maskin takana kun on vaikea keskustella .se on hyvä huomio. puolasta kyllä hitsareita löytyy ja venäjältä.


    • Anonyymi

      Mitä "mulkumpi" esimies sen parempi omistajien mielestä.

      • Anonyymi

        Ei ne omistajat kaikkea tiedä työnjohtajat eivät osaa edes paimentaa lapsia ja se muikku on aina mulkumpi kai


    • Anonyymi

      Kokoajan haetaan työntekijöitä, vaihtuvuus ilmeisesti suuri tässä paikassa. Tietääkö kukaan paljon maksavat palkkaa täällä?

      • Anonyymi

        Umpi surkea palkka.


      • Anonyymi

        11-23€ kaikkea siltä väliltä ja se voi vaihdella 4e h tunnilta kuukaudessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Umpi surkea palkka.

        Konkurssi uhkaa vielä tänä vuonna. Kaikki vaan uutta duunia etsimään.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Konkurssi uhkaa vielä tänä vuonna. Kaikki vaan uutta duunia etsimään.

        Ei ole enään alkuperäisiä hyviä työntekijöitä, kuin 2 ruskeakielistä. Kaikki hyvät työntekijät lähtee. Ja loput savustetaan ulos. Tilalle tulee haihattelijoita, ketä kukaan muu ei palkkaisi.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      104
      7614
    2. 107
      5758
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5107
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4496
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3190
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      54
      2899
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      53
      2812
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2407
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2404
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2016
    Aihe