Kuka ajaa minun etujani

kun en kuuluu mihinkään liittoon, paitsi avioliittoon ja autoliittoon. Tarviis saada lisää liksaa.
686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

katso peiliin, niin löydät omien etujesi ajajan.

Äänestä

Parempi kut et katso, siitä joka peilistä näkyy ei ole etujesi turvaajaa joten liity heti liittoon ja olet pelastettu !!

Äänestä

No tulipa katsotuksi peiliin, soitin pomolle ja lupasi heti palkankorotuksen. Nyt minulla on osaston tappipalkka ja lisää tulee kun pyydän vaan. Kiitti neuvoista.

Äänestä

Hyvät unet sulla

Äänestä

Liity liittoon. YTK ei auta työntekijää, se on työnantajien perustama työttömyyskassa. Vain liitto on liitto.

Äänestä

Mitä apua liitto tarjoaa mitä ei muuten saa?

PS. katso ennenkuin vastaat viereinen ketju liittojen antamasta lakiavusta...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


auttaako ytk kirjoitti:

kun en kuuluu mihinkään liittoon, paitsi avioliittoon ja autoliittoon. Tarviis saada lisää liksaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu