siinäpäs esimerkillinen valmentaja...

13315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Niin ja kuka on tämä nuoriin sekoava valmentaja...nimet esiin, niin saa lisää mainetta..??!!!

Äänestä

muuten kyllä, mutta nimien julkaiseminen on täällä kielletty.

Äänestä
  • Etunimen eka kirjain ja sukunimen eka kans, niin muutkin osaa varoa kirjainyhdistelmää..??!!!

    Äänestä

Tuota on tapahtunut ja tapahtunut kaikissa urheilulajeissa iät ajat! Lähes kaikki huiput ja vähemmän huiput syyllistyy samaan. Pitää vain lapset opettaa siihen, että mitään mitä ukot lupaa ei pidä uskoa seksiä ne vaan haluaa!

Äänestä
  • Siis meinaatko tosiaan, että lähes kaikki huiput (ja vähemmän huiput) on pedofiilejä? Pedofiili on hyvä vertaus, kun huomioi nuorimman uhrin iän.

    Lapsia ja nuoria on hyvä varoittaa, mutta kyllä tämä iljetävä äijä on TÄYSIN itse
    vastuussa tekosistaan.

    Äänestä

No kyllä se nimi putkahtaa jostain muualta esiin, kun täällä näköjään suojellaan omaa klaania.....näköjään tommoinen toiminta on täysin hyväksyttävää näissä ratsastuspiireissä..SAIRASTA..??!!

Äänestä

Niin kuka suojelee ja ketä? ja miten hyväksyttävää? ei minun mielestä ainakaan. Turhaa vauhkoat, minä en moiseen klaaniin kuulu
Minä suojelen sen verta itseäni, etten julkaise kenenkään yksityishenkilön nimeä, koska voin joutua syytteeseen siitä. Tyhmähän minä olisin.

Kumma ettei se nimi mistään ole putkahtanut esiin.

Äänestä

No ihan pitänee oma mielipide heittää kans kehiin tässä.tuo on todellakin väärin,mut siinä herää kysymys kuitenkin ja aika moni sellainen.

Tuskin tuossakaan asiassa syy on pelkästään valmentajan,kyllä siinä varmasti jollain tapaa myös ne tytöt ovat olleet halukkaita asiaan,koska jos tuollaista tapahtuu moni tyttö saattaa ajatella hyötyvänsä asiasta jotain,ja varmaan hyötyvätkin,sitten kun asiat eivät mene niin kun kuvitellaan tehdää ilmoituksii ja sana alkaa levitä.

Äänestä
  • vaikka tytöt olisivat olleet halukkaita, niin vastuu on KOKONAAN tällä aikuisella miehellä.

    Tyttöjen ikä huomioon ottaen ja se että valmentaja on yli nelikymppinen. Itse vastaa tekosistaan. Toivottavasti ei pääse koskaan valmentamaan... vaan ikävä kyllä valmentaa vieläkin.

    Äänestä

Toki siis kaikki vastuu henkilöllä,koska hän niinkin vanha jo ja tytöt nuoria,mut silti pitää muistaa et ei aina saa vaan syyllistää toista osapuolta vaikka se kuulostaakin aika pahalta.
tuollaiset henkilöt pitäisi antaa tytöille vapaaseen käyttöön sitoa johonkin ja antaa raipan soida.

Äänestä
  • raippa vaan soimaan ja piiskaajia monta :)

    Äänestä

Kyl vain...ja pitkään ei mitään pikku näpyjä..vois hieman alkaa miettii kannattiko/kannattaako..vois olla persus aika hellä,sit viel pariks tuntii hepposen selkään kipeäl pepulla...ja tytöt tuntia pitää

Äänestä

Niin, tälläkö systeemillä ongelma poistuisi? Se pervohan vois jopa nauttia tommoisesta !?!?!??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MinttuMaaria*** kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011092514454293_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu