Kuin entisaikaan

Pitäisi olla vielä niin, että naiset olisivat täysin miesten vallassa. Sitähän ihmiskunnan historia on ollut aivan viime sekunteihin asti, että naiset ovat miehille alisteisia. Toivottavasti tämä nykyinen teollistunut maailma romahtaisi, ja tulisi taas voimaan viidakon lait, ja se normaali luonnon järjestys että naaraat ovat uroksille alisteisia.
12237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miksi?

Äänestä

Etsi aikakone ja muuta sinne minne kuulut; pimeälle keskiajalle.

Äänestä

Ei miehillä ihan kaikki valta ole ollut aina, alkuaikoinakaan. Tutustu eläinten käytökseen, vaikka niihin sinua lähellä olevia apinarotuihin - ei millään eläimellä uroksella ole täyttä valtaa. Naaras määrää, kuka sen astuu, hätistää urokset pois kun on pentuja. Alkukantaisissakin oloissa olisit hylkiö, kun et arvosta naista.

Ihme traumoja joillakin miehillä, pitää haaveilla ihan absurdeista asioista, kun ei pärjää elämässä.

Äänestä

Luolamiehet astui ja alisti naiset silloin kun niitä huvitti. Ja niin se tulee olemaan tulevaisuudessakin kun tämä "sivistynyt maailma" katoaa Ison Kriisin seurauksena. Oikeat naaraat alistuvat tänäpäivänäkin, ja katsovat ylöspäin luomakunnan herraa, miestä.

Äänestä
  • Höpö höpö. Se luolamies, joka raiskasi jatkuvasti naista, tuli todennäköisesti pikaisesti tapetuksi. Mikäs siinä jos sellaista haluat. Naida vastentahtoista naista ja sitten kuolla.

    Äänestä

  • Olikohan ihan noin. Kyllä kautta aikojen naiset ovat sitä miehen päätä liikuttaneet ja vaikuttaneet miehen toimintaan ja ajatuksiin.

    Jos et pärjää nykynaisen kanssa, vika on sinussa, ei aikakaudessa.

    Äänestä

"Toivottavasti tämä nykyinen teollistunut maailma romahtaisi, ja tulisi taas voimaan viidakon lait,"

Ja jostain kumman syystä oletat, että sinusta tulisi se viidakon valtias eikä saaliseläin jollekkin toiselle..?! ;)

Äänestä

MIksi sellaista toivot? SIlloinhan et saisi yhtään naista kun parhaat urokset hakkaavat sinut puolikuolleeksi/kuolleeksi ja vievät kaikki naiset.

Äänestä

Eivät miehet ole olleet koskaan naisille alisteisia. Vitulla on aina ollut voimaa.

Äänestä

Hyi hevletti. Nappi ohtaan tuollaisille. Ei ihmekään ettet ole naista saanut.

Äänestä

Siis eihän kai kukaan nainen ole koskaan, esihistoriassakaan pitänyt väkivaltaisista, tyrannimaisista miehistä jos nämä piirteet kohdistuvat itse naiseen. Jos haluat olla alfauros muinaiseen tyyliin, niin nimenomaan suojelet sitä naarastasi, olet sille päättäväinen mutta hellä, eihän se edes sovi biologiaan että mies olisi kurja naiselle jonka on siittänyt kantamaan omia jälkeläisiään!

Sen sijaan, siitä on tehty tutkimuksia, että naisia jotka ovat hyvin hedelmällisiä, ns alfanaaraita, viehättää hieman dominoiva uros. Ei tämä mitään alistusta tarvitse tarkoittaa, mutta sitä, että nainen kiihottuu auktoriteetista ja vahvuudesta, koska se kertoo miehen olevan hierarkian yläpäässä, eli alfauros.

Ei dominoivuus ja alistaminen ole välttämättä samoja asioita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AlistajaUros kirjoitti:

Pitäisi olla vielä niin, että naiset olisivat täysin miesten vallassa. Sitähän ihmiskunnan historia on ollut aivan viime sekunteihin asti, että naiset ovat miehille alisteisia. Toivottavasti tämä nykyinen teollistunut maailma romahtaisi, ja tulisi taas voimaan viidakon lait, ja se normaali luonnon järjestys että naaraat ovat uroksille alisteisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu