Moi, ollaan perheen kanssa Oulusta muuttamassa Rovaniemelle. Sukulaisilla on talo Niskanperällä ja voitaisiin mahdollisesti vuokrata se ainakin väliaikaisesti melko edullisesti. Osaiskos kukaan kertoa millainen asuinalue tämä on? Kuuluu ilmeisesti Alakorkalon kaupunginosaan?
Lisäksi Imarissa, joka on ilmeisesti Niskanperän lähellä, olisi tulossa myyntiin meitä kiinnostava talo. Eroaako alueena Niskanperästä? Kiitos jo etukäteen vastauksistanne!
Lisäksi Imarissa, joka on ilmeisesti Niskanperän lähellä, olisi tulossa myyntiin meitä kiinnostava talo. Eroaako alueena Niskanperästä? Kiitos jo etukäteen vastauksistanne!
Vastaukset 10
Vanhimmat
En suosittele, kyttääviä naapureita riittää ja mitään palveluita ei ole lähellä. Kannattaa hakea asuntoa vaikka Viirinkangas-Rantavitikka alueelta, mukavia ihmisiä ja palvelut vieressä. Silti maalaismaiset maisemat jos ulkoilla tykkäät ja keskusta parin kilsan päässä.
No kyllä kyttääjää riitti se va on käytöstavoiltaan unohdettu kansa jostain vuodelta pipa,ei mitään rajaa
Rauhallista tiheään asuttua maaseutua, lähellä kaupunkia. Monet tietystikin tuntevat toisensa, muuta en usko mihinkään kyttäilyyn. Imari on vieressä 4-tien toisella puolella, siellä enimmäkseen uudehkoja taloja, rauhallista maaseutumaista asumista.
löytyy hyvää kuvaa alueelta.
Kai muuten jees, mutta palvelut ovat automatkan päässä, kaupungin eteläkeskuksessa.
No vaan eipä siitä kovin pitkä matka kaupunkiin tule...
assu paljo ulkkomalainen,pitta olla kielitaittoa ei kulla muute parja yhta.ei kanata mutta.
Rivitaloalueella yhden ihmisen poikapenikat sotkevat autoja yms,tuo porukka pois ni paratiisi tämä ois
Jos rivitaloihin aiot,unoha,kesät hirveä möykkä,täysin hulluja,huh,huh
onko maahanmuutajien slummi missä?
Aloittajalle:
Kannattiko tältä palstalta edes kysyä, niin asiattaomia
ovat muutamat vastaukset?