Mitä tarkotus on citymarketin neuvonnalla? Mitä ne neuvovat? Siellähän on pelimyyntiä. Ei sinne viitsisi jonotella väärän hinnan vuoksi jos on jonottanu ensin normaali kassalle!
Miksi nimi ei voi olla veikkauspiste?
Miksi nimi ei voi olla veikkauspiste?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joka paikkaan saa jonottaa jos menee väärään aikaan.
Itse sain hoidettua asiani (rikkinäinen tuote) todella nopeasti neuvonnan kautta.
multa veloitettiin väärä hinta jonka huomasin kassalla ennen maksamista. myyjä ei onnistunut tuotetta korjaamaan joten peri virheellisen hinnan ja kehoitti menemään suoraan neuvontaan. Neuvonnassa oli todella pitkä jono veikkaajia miljoonan kiilto silmissä. Siinä minulla meniki kivasti ruokatunti jonotellessa!!! Miksi veikkauspiste on sama kuin neuvonta, eihän niillä pitäis olla mitään yhteistä!
...ja sitten se neuvonnan täti vielä hoitaa kassaa ja pomppii näiden kahden välillä. Kesählteellä kannatti välttää sitä kassaa, koska jäätelöt suli hihnalle kun myyjä siirtyikin - välittämättä siitä, kuka oli jonottanut kauemmin - palvelemaan infon asiakkaita.
samaa mieltä kuin muutkin ,voisi tuo info olla muualla kuin veikkauspiste,ei jaksa eikä kerkiä jonotella
siihen on simppeli juttu! raha.. ei työntekijöitä yksinkertaisesti ole joka paikkaan ja teho tuijottelee isot herrat ;o) ja joka kaupassa neuvonta on yhtäkuin veikkaus...
satuit sitten käymään pahimpaan aikaan.. meinaan, laske yksi plus yksi lotossa oli jaossa 10 miljoonaa.. tehnyt suomalaisista pelaajista hulluja.. tokko siellä nyt aina joutuu jonottamaan ja muutenkin saa asiallista palvelua ja iloiset hymyt tytöiltä!
Lukkeekohan se kookaupan "Väiski" näitä sivuja. Elikkä meneekö tätä kautta palaute perille? Jos menee nii vaihdan kauppaa. (ICA MAX)
sehän oliski hyvä ratkasu että kassatyttöset jättäis virheet tekemättä silloin kun neuvonnassa sattuu olemaan jonoa! siinäpä ratkaisu pulmaan
se on ASIAKASPALVELU! eipä siel mitään palvelua oo, vaan veikkausmyyntiä!