Trumpettihameen kaveriksi?

Melonisalakuljettaja

En ole pukeutunut hameeseen vuosikausiin (-kymmeniin...), mutta nyt sorruin ostamaan pitkän, mustan trumpettihameen ja ainakin myyjän mukaan siihen hyvin sopivat hieman kasarityyliset, viiden sentin koroilla varustetut mustat nilkkurit. Ja nyt on ongelma: mitä yläosaksi?

Olen hyvin pitkä ja tolkuttoman rintava, joten kaikki väljä saa minut näyttämään teltalta ja kaikki vähänkään istuvampi melonien salakuljettajalta. En tunne oloani mukavaksi paljastavissa vaatteissa ja vyötärön korostaminen taas korostaa yksinomaan rintamusta. Normaalioloissa pukeudun ohuisiin neuletakkeihin ja hyvin laskeutuviin paitajakkuihin, joista ei nyt ole apua. Mikä siis sopisi hameeseeni vähän juhlavammissa oloissa?

2

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ehdotus

      Trumpettihame korostaa paljon alaosaa, joten se tasapainottaa tuhtia etumusta. Syvä V- aukko saa rinnat näyttämään pienemmiltä. Jos kokeilet hyvin ohutta, naruolkaimista ihonmyötäistä toppia, ja sen päälle suht tyköistuva juhlava paitapusero jonka napitat vain alaosastaan siten että syntyy syvä v-aukko? Koska olet pitkä, huomio kiinnittyy silloin tasapuolisesti sekä ylä että alaosaan : )

      • Melonisalakuljettaja

        Olen itsekin miettinyt juuri tuonkaltaista siluettia, mutta en oikein osaa luottaa omaan makuuni enää. Onneksi osaan ommella ihan vaikka mitä, joten en ole valmisvaatteiden varassa. Kiitos neuvosta, nyt osaan katsella kaavalehtiä vähän tietäväisemmin mielin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      111
      9511
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6052
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      159
      5387
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5358
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      44
      4286
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      87
      3531
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3489
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2911
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      117
      2894
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      49
      2822
    Aihe