On tullut metsissä käytyä ja pakkasessa on 10 kg supplovahveroa. Minkä kanssa karppaaja niitä laittaisi ja miten.
Kiitos jo etukäteen...:)
Kiitos jo etukäteen...:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itse en erityisemmin pidä suppiksista mutta tee keittoa ja suurusta sulatejuustolla. Laita broilerivuokiin ja kastikkeisiin, lihapulliin ja mantelileipäsiin jne.
Niin ihan vaan kysyn kun en oikein ymmärrä tätä juttua. Yleensähän sienet syödään esim. perunan kanssa mutta tarkoittaako tämä jos välttää hiilihydraatteja että syödään pelkkiä sieniä...:?
Olen vähentänyt leipää, pastaa ja perunaa mutta minkä ihmeen kanssa syötte lihanne, sienenne ja kalanne jos vältetään hiilihydraatteja. Sekavihannesten???
Taas on palstan vakiotrollailija käynyt metsässä köpöttelemässä ja saanut muutaman sienen kerättyä. Ja heti palstalle keksityllä nimimerkillä, mikset voi käyttää omaa rekattua nimimerkkiäsi?
Häirikköidiooteilla on kasvava ongelma. Aina kun joku kirjoittaa olevansa VHH:sta kiinostunut niiin eilla=hänellä on sama selitys. Pateettinen räkänokka.
Oletpa tavallisen tyhmä. Karppipalstoja on vaikka kuinka monta eikä mikään niistä ole niin täynnä paskaa kuin tämä ja se on erotettavissa yhdellä silmäyksellä.
Kukaan ei kysele tuollaisia neuvoja täällä vaan kääntyy sellaisille sivuille mitkä vaikuttavat asiallista.
Mutta lähettele sinä vain trollejasi tänne, onhan sinulla sitten jotain tekemistä ja sitähän varten tämä palsta onkin. Niille jotka muualta bannataan pois.
Höpö höpö vaan...
On se muuten kumma että kun kysyy täällä jotain niin saa silmilleen pelkkää paskaa.
En minä ole ikinä täällä mitään ennen keskustellut enkä kysynyt ennen... mutta VHH kiinnostaa ja olen sitä heikosti vähän yritellytkin.
Minä en köpöttele olen 42 vuotias elämäni kunnossa oleva nainen ja pakkasessa on enemmän kuin muutama sieni eli varmasti yhteensä yli 10 kg. Viikonloppuna menen uudelleen ja toivon sitä kolmea muovikassillista kuin viime lauantainakin.
Olisi ollut nyt vaan ihan kiva saada muilta "luomu" ihmisiltä neuvoja mutta älkää pelätkö en kysele enää täällä mitään TYHMÄÄ. Toki fiksumpaa olisi ostaa herkkusieniä kaupasta mutta minä rakastan metsiä ja siellä "köpöttelyä" olisi vaan kiva hyödyntää metsän antimet..:)
Älä viitsi jauhaa paskaa, kari-tai-veijo-trolli