vaaleiden naisten keskuudessa kovaa valuuttaa. Kannattaa etisytyä nvaaleiden naisten lähelle, siellä on hyvä vaimoehdokkaat! Vallaeus valttia miesmarkkinoilla, siksi vaaleita on suhteessa vähemmän vapaana kuin muita, joten vaalea nainen on harvinaisuus ja ylepyden aihe. Pitkä mies tumma 180 cm komea ok mies, muitsta blondi on elämän perusta.
Tummat ja pitkä miehet ovat
tummat hoo hoiiiiiii
10270
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sinuna keskittyisin enempi kielioppiin.
Äläs ny, toinen on vain niin kovin innoissaan ja sormet vähän prakaa. Sattuuhan sitä;) Kielioppi näyttää olevan ihan kohtuukunnossa.
Tarkoitatko "enemmän" ?
En vaan enempi. Puhekieltä kun kirjoitellaan.
Tietty voihan olla, että hän puhuu livenäkin termeillä:
"etisytyä nvaaleiden"
"siellä on hyvä vaimoehdokkaat!"
"Vallaeus valttia "
" ylepyden "
"muitsta blondi "
...jos näin on, niin pyydän nöyrimmin anteeksi. ;)
Nämä ovat kirjoitusvirheitä, nk. kirjoitusvihreitä, eivät kielioppivirheitä. Mutta kyllähän jotkut mokeltavatkin puhuessaan, ei minunkaan artikulointini aina kovin selkeää ole.
Väittäisin kyllä, että "siellä on hyvä vaimoehdokkaat!" viittaa johonkin muuhun kuin ongelmaan löytää oikea kirjoitusasu. ;)
Mutta juu, eiköhän tämä aihe ole nyt jo loppuun lypsetty...
Kyllä tuokin voi lyöntivirheen piikkiin mennä, eihän siitä puutu kuin t hyvän perästä. Mutta joo, ongelmaksi voi toki sanoa sen ettei malta katsoa mitä tulee kirjoittaneeksi. Tai että on turhan innoissaan, mutta sehän ei välttämättä taas ongelma ole. Välttämättä. Miten sen nyt ottaa. :D
minä taas luin aloituksen ihan vaivatta ennekuin huomasin nuo listaamanne virheet. Kyllä blondi aina blondia ymmärtää :)
Joku viisas proffa on sanonu, ettei oo väliä missä järjestyksessä ne kirjaimet on, kunhan alku on oikein. Aivot ymmärtää alun, lopusta ei nii välii.
Nyt on hyvä päivä lähtä etsimään tumma mies! Blondit ovat liikkeellä ja on lauantai.. EI MUUTA KUN RADALLE!!!