En nyt tiedä. Mua ei ole koskaan kauheasti kiinnostanut mitä kukakin katsoo ja olen ajatellut, että katsokoon pornoa jos siltä tuntuu.
Meillä on nyt viimeaikoina ollut hieman erokriiseilyä ja sen seurauksena mieheni pornomieltymykset tulivatkin kohtuullisen tutuiksi. Tai kyse ei siis ole sisällöstä, vaan niistä naisista.
En nyt kertakaikkiaan voi ymmärtää ja kieltämättä hieman oksettaa. Sen lempinäyttelijät ovat niin halvan ja ruman näköisiä kuin olla ja voi. Yhdellä niistä on jopa sellaiset täysin luonnottoman ja epäonnistuneen näköiset rintaimplantit. Ne siis tosiaan näyttävät siltä, että ne olisi laitettu 2 eurolla Meksikon pimeillä kujilla tai jotain vastaavaa. Mua ällötti edes nähdä ne. Se nainenkin oli tavallaan hoikka, mutta täysin tasapaksu. Ei mitään vyötäröä edes. Niiden luonnottomien tissejen kanssa se näytti melkein mieheltä. Tuo tasapaksuus on aika selkeästi niissä muissakin, vaikka olisivat hoikkia. Sitten joku sen lempinäyttelijä on taas selvästi lihava. Siis niin, että vatsamakkaroita on. Tissit ovat kyllä aidot, mutta sana "utare" kuvaa niitä täysin. MIKSI?? Asiasta ymmärtävät miehet olkaa kilttejä ja kertokaa miksi se katsoo tuollaista? En voi tarpeeksi korostaa, että ne naiset ovat rumia. Ne epäonnistuneet tissit on kaikkein oksettavinta. Mua oikeasti oksettaa. En olisi tätäkään päivää uskonut näkeväni.
Kyse nyt ei voi olla siitäkään, että nuo olisi parannus kotioloihin suhteutettuna. Mulla on vyötärö! Tissitkin on sellaiset, että ei pitäisi kellään olla valittamisen varaa. Ovat hoikkuuteeni nähden isot eivätkä roiku. Miehenikin näyttää selkeästi tykkäävän, joten ei kai voi olla kyse siitäkään, että hänen kauneusihanteensa olisi erilainen?
Hän ei siis katso pornoa kovin usein. Ainoastaan silloin, kun olen poissa kotoa. Seksiä hän saa varmasti ihan tarpeeksi ja monipuolisesti.
Pukeudun ehkä välillä vähän konservatiivisesti, vaikka boheemisti, mutta kotona käytän kyllä lyhyitä hameita ja tissipaitoja yms. Enkä siis nyt mitenkään itsetarkoituksellisesti, mutta on kiva puuhailla kaikkea vähän kevyemmin pukeutuneena. Mies kyllä tykkää. Ainakin se, kun on valkoinen paita ilman rintaliivejä päällä, selkeästi tekee reaktion. Eli mies kyllä kai tykkää musta.
En ole harrastanut seksiä kenenkään muun kanssa kuin hänen. Hänellä itsellään on takana yksi suhde. Olen ollut todella arka ja hän on tehnyt kauhean työn, että on saanut mut luottamaan itseensä. Meillä on normaali suhde ja aktiivinen elämä, mitä nyt viime aikoina on ollut vähän kriisejä. Miksi se haluaa runkata katsomalla niin ällöttäviä naisia? Kertokaa joku, mä en vaan ymmärrä ja alan seota.
Miehet apua
4
219
Vastaukset
- omasta mielestä
Monesti kun ollaan kimpassa niin nais puoleinen sanoo että mies saa minulta tarpeeksi. No eihän se niin ole jos mies katselee vielä pornoa.
Nainen työntää miehelle sanat suuhun valmiiksi juuri tuolla tavalla.
Ja se että mies katsoo pornoo ja vastapuolella sattuu olemaan sun mielestä ruma nainen, niin mies ei niinkään katso siinä sitä vastapuolen edustajaa, vaan sitä että miltä tuntuis päästä upottaa munaa pimpsaan ja saada lastit lentään. Samalla saa helpotusta arkeen, jossa vaikka nainen vaan nalkuttaa....ja näyttää nyrpeetä naamaa.
Mielummin rumempi nainen ja hyvä seksi elämä, kuin upea nainen ja ei seksi elämää.... Mitä merkitystä sun exän seksimieltymyksillä on?
- huldarva
Mietipä, miten vertatihkuvan viestin sä kirjoittaisit, jos miehesi katselemat naiset olisivat selkeästi sinun tasoasi (anteeksi että kirjoitan näin, mutta se lienee selvintä) yli jollain tapaa. Nyt olet ihmeissäsi, koska naiset näyttävät rumemmilta mitä sinä, etenkin sinä kauhistelet pornotähtien rumia rintoja. Entä, jos rinnat olisivatkin paremmat(??) kuin sinulla, ja niillä naisilla olisi naamaa ja kroppaa enemmän. Minkälaisen kilarin saisit siinä tapauksessa.
Joku teidän suhteessa mättää, mutta en menisi tässä kohtaa sanomaan, että erotkaa. Pikemminkin,pitää ehkä sanoa, että kasvahan. - ap.
Kerroinkin jo, että mies katsoo pornoa silloin, kun en ole kotona. Tämä tarkoittaa siis, että noin kerran kuukaudessa. Emme tietenkään voi harrastaa seksiä, jos olen muualla ja on muuta tekemistä siellä.
Minut saa innostumaan oikeastaan aina. Jopa päänsärkyisenä. Olen myös itse aktiivinen. Koskettelen miestä paljon ja teen mielelläni asioita ihan vain hänelle. Kyse ei todellakaan ole seksielämän puutteesta, kuten jo sanoinkin.
Toki viimeaikoina olemme miettineet riitojen seurauksena eroamista. Riitoja on myös ollut jonkun verran. En ole nyrpeä ihminen. Tulistun kyllä helposti, mutta vastapainona pidän huolta. Teen esimerkiksi aina ruokaa ja vien valmiin annoksen miehen eteen sohvalle, jos hän katsoo tv:tä, tuon kaljaa jne. Toki nauramme tuolle kaljan tuonnille. Erokriiseistä sen verran, että se on ollut lähinnä minä, joka ei ole ollut tyytyväinen. Mies on ainakin tähän asti halunnut etsiä kovasti ratkaisua.
Tuossahan se ongelma onkin, että kun mua ei haitannut yhtään silloin, kun ajattelin että se katsoo pornoa, jossa on mua kauniimpia naisia. Olemme joskus katsoneet sellaista yhdessäkin tv:stä. Jotenkin oli kauhea järkytys nähdä mitä se oikeasti katsoo. En osannut varautua tuohon. Haluaisin vielä tietää miksi se katsoo niitä, koska se pyörii päässä todella paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"1339603Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1686112Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1675424Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El305378MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny44448Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään574337Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m883541Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta783499En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102971Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1262927