käyttökokemuksia haluaisin, vm 2008, ajettu 119 tuhatta, kannattaako, käyttövero / versus vuosi, jne.....
Audi A4 AVANT 3.0TDI QUATTRO, S-line, Nahka, Navi
hannu_60
211068
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
mitähän sie Hannu oikein haet? Kallis pidettävä ainakin on.
Mitä tarkoitat kalliilla ?
Noilla kilometreillä ei vielä välttämättä suurempia vikoja, mutta kun aletaan lähestymään pariasataatuhatta, niin IHAN MITÄ TAHANSA voi ilmaantua, ja on sitten muuten kallista lystiä korjata!
Entäs jos huollattaa säännöllisesti ?
Kannattaa jos haluaa sellaisen. Muuten ei. Versus on kyllä kova / vuosi. Varmaan entinen omistaja osaa kertoa sen käyttökokemuksista kun ihan tuosta yksilöstä kyselet.
kiitti teille molemmille, mulla on tällä hetkellä A4:n powertronic 1,9 tdI vm 2003, sedan-mallinen, kaikilla herkuilla, lähinnä kun tuo paino nousee, nousee tuo käyttöverokin. Tätä hain ?
Vero on 726,56e/ vuosi. Huollot edullisia. (ei hihnan vaihtoa). Omalla ajettu jo yli 250 tkm, ilman vikoja. Kulutus n. 6,5l ympäri vuoden.
Jep, tuo ketju tietty, mutta vaatiihan sekin huoltoa ?
Eli reilu satku lisää käyttöveroon, nelivedossa ei ongelmia ? laatikossa ei myöskään ?
Jep. Vero nousee. Jos laatikko ja neliveto kunnossa ei ongelmia. Kun ne vikaantuu niin sitten siitä ongelmia ja rahanmenoa. Eivät ole ikuisia että joskus tulee ne ongelmat.
neliveto/laatikko tarkoitti kysymystä, että onko yllättäviä ongelmia tiedossa, jos pitää muuten huolta ?
Mitä sie Hannu intät, jos polte on noin kova niin osta pois.
Kallis auto ja kalliit ylläpitokulut kuuluvat yhteen, itse lasket oletko siihen valmis. Toiset ovat ja toiset eivät, mutta mukavaa autoa ei halvalla saa ja jokainen päättää mitä mistäkin haluaa maksaa. Käytetty ja joskus uudetkin autot ovat arvoitusellisia ja saattavat hajota ja tuo kallis/halpa yhtälö toimii siinäkin.
Varmasti kiva peli, kelpais mullekkin.
Ainahan voi olla yllättäviä ongelmia. Pyykjä myyjältä 100% kattava takuu jos haluat olla satavarma. Tai osta uusi uuden auton takuulla.
haluan JÄRKEVIÄ KOMMENTTEJA, kyseisen mallin käyttäjiltä, on mulla AUDI ollu tähänkin asti, ei ongelmia, mutta astetta isompaa mennään, siksi kysyn, ja käsittääkseni tämä palsta on yksi niistä, missä voi keskustella asiasta !!!! Halpaa ja Hyvää ei oo, mutta.... Uutta en osta, koska en halua niitä kolmea ekaa vuotta, arvon alennusta !!!! Ja rahasta tämä tuskin on kiinni :-)
Uusi auto kolme ekaa vuotta on kalliita, siks vielä haluan pyöräyttää, esim. kolme vuotta vanhan !!!!
Se on kato kyseltävä, kun täällä voi pullistella ja sellaisen audin ostaa, tosielämässä kun on toisin.
No sehän on vaihtokauppa jonka siinä teet. Säästät rahaa ja voit saada yllättäviä ongelmia kun ostat käytetyn.
Käytetty on aina käytetty ja sille et uuden takuuta saa. Siksi se on myös halvempi.
Missä ongelma? Haetko vain rusinaa pullasta?
Eipä nää viestit, ainakaan suuremmaksi osaksi auta, en TODELLAKAAN LEVEILE täällä, vaan aidosti oikeita kommentteja sain, joiltakin, mutta ala-arvoisia PERSAUKISTEN kommentteja tuli, ikävä kyllä myös, JOTEN TÄÄ KESKUSTELU PÄÄTTYY TÄHÄN, kiitos kaikille asiallisille :-)
Sinä se taidat ne aukinaiset perseet tietää...
sinä olet ainakin yksi !!!!
Ai sä muistat minut, kiva! En ollut ihan varma kun siitä on jo aikaa ja sulla on niitä muitakin kaivajia monta.
Otetaanko uusiksi ensi viikolla?