Auttakaa! :/

Epäluuloinen

2

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vakavatimo

      Jäykkyytensä puolesta kyseessä on naisten maila. Sitä lukuunottamatta mailassa ei pitäisi olla mitään vikaa, ja jos olet heikko tai muutenvaan huono laukaisemaan niin löysä maila helpottaa pelaamista.

      Omista kokemuksista wiz lavalla laukaukset kohoavat todella helposti, siitä voi olla hyötyä tai haittaa riippuen siitä mihin haluat pallon laukaista, pieniin maaliin pelatessa voi olla hankaluuksia saada palloa tarpeeksi alas. Lavasta voi kuitenkin taivuttaa ns. peilin pois jolloin laukaukset kohoavat vähemmän.

      Taivutuksista puheenollen tämä wiz on helppo taivuttaa ns. "zorro" lavaksi jolloin ilmaveivit onnistuu, perusrakenteesta johtuen wizistä voi tehdä veivilavan jopa sääntöjen mukaisesti (lavan käyryys korkeimmasta kohdasta alle 30mm).

      Näitä erimallisia fatpipe wizejä näkyy liigatasolla ja maajoukkue peleissä joten mailassa ei pitäisi olla vikaa, omien kokemuksien mukaan fatpipejen lavoilla on vain tapana särkyä useammin kuin kilpailevien merkkien, mutta kaikki lavat muutenkin löystyvät ajan kuluessa jolloin uusiminen on suotavaa oli se lapa rikki tai ei.

    • Epäluuloinen

      Ok, kiitoksia palautteesta.. mikä olisi normi jäykkyys mailaille? 25mm?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      186
      5086
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4165
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2885
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      233
      2301
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2108
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      33
      1090
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      835
    Aihe