on se kyllä hyvä että ei tullu tuota ydintä. nyt saadaan katella kukkasia rauhassa.tiiä vaikka poimia toisten pihoilta sitä kuuuluuuisaa tyrnii. nii ja kalatkin tykkää saa edelleen sitä särkee ja kiiskiä.yes...ps.täältähän saa jalokalaa muullakin kuin verkolla,rokastamalla ja rysällä..
suursimo
tammukka 50
1
86
Vastaukset
- Unnah Anumemah
Kunhan eduskunta päättää tällä tai viimeistään ensikaudella uudesta ydinvoimalasta jonka Fortum menetti Fennovoimalle ja Teollisuuden voimalle, niin paikkahan on sitten selvä ja eikä sitä tarvi etsiä koska paikka on hyväksytty ydinvoima-alueeksi. Se on Simon Karsikko.
Kemikin saa unohtaa täysin Satamakankaan kaavoitukset, sillä niin kauan kuin Suomessa vähänkään ydinvoimahanke valtiovaltaa kiinnostaa on Simossa sille paikka.
Joten taistelu puolesta / vastaan jatkuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2363089
Kenellä oli ryppyinen paita, josta Halla-aho mielensä pahoitti?
Ei ollut Keskisarja, jonka paita vain repsotti housujen päällä puolittain. Muistatteko tapausta?132857Miksi Halla-aho on niin hyvin menestynyt - mutta punavihreä ei?
Hyvin näkee kuinka punavihreää ottaa pahasti päähän kun Virta on taas töppäillyt pahasti. Ja kun punavihreä ei pärjää, n182121Ruoan arvonlisävero menee käytännössä tukijussille
Ilman juomia elintarvikkeiden myynti vuonna 2025 oli reilut 15 miljardia euroa. Tuolla tasolla arvonlisävero pyörii pari262058Vihreät REPEÄMÄSSÄ oijoijoi....Virran sekoilut on liikaa
Jo ennestään vihreiden kannatus on suossa vaikka puolue istuu oppositiossa, nyt tuli Virran temppu kun häipyi tuosta vaa621915Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo711682Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh211519Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr251314Mitä ikävöit eniten ikäväsi kohteesta?
Rahaa, turvallisuutta, kauniita katseita,seksiä, läheisyyttä vai jotain muuta?1071309Mika Poutala salasi osallistumisensa Erikoisjoukkoihin
Poutala ryhtyi ministeriksi 13.6.2025 ja 5.8.2025 ilmoitettiin hänen olevan seuraavalla Erikoisjoukot-kaudella. http231202