Menisitkö naimisiin rahasta?

mssawo

Jos sinulle maksettaisiin kiinteä kertasumma kahisevaa, olisitko valmis viemään naikkosen vihille?

30

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5ggge

      Pitäisikö asua ja olla hänen kanssaan? Kompensaation määrä riippuu kärsimyksestä.

      Pelkkä vihille vieminen maksaa vuosipalkkani verran, eli palkkio eroon asti.

    • hkim37

      En menisi, koska tuskin keneltäkää löytyy niin paljon rahaa, että harkitsisin asiaa. Tämä pitää paikkansa: Älä osta sikaa säkissä = kannattaa tutustua ostettavaan tuotteeseen huolellisesti etukäteen.

    • joo,

      kun eronhan saa aika nopeesti.

    • raha ja rakas

      Miksei, riippuu tosin kohteesta ja ehdoista. Ihanan persoonan kanssa vaikka heti !

    • Kyllä menisin! Raha keventäs suhdetta,ja ei olis "rahahuolia",mikäli summa olis kohtuullinen.Ja myös keksin mukavaa yhteistä tekemistä,mikä lähentäisi toisiamme! Naimisiin vaikka heti,yksin oloa jo ollutkin tarpeeksi.

    • Looginen mies

      Tietysti olisin.

    • 0jff

      Mielenkiintoista.

      Miehet haukkuvat naisia huoraksi (syyttä, koska tapauksissa ei raha vaihdu).

      Vastaavassa kyselyssä useimmilla naisilla vastaus olisi ei. Miehet ovat sen sijaan valmiita myymään itsensä näköjään hyvinkin helposti.

      Mieslortot.

      • On kuitenkin vähä eri kun myy pimppiä/pippeliä tai pelkän avioliiton, joka on pelkästään asia.

        Miehiä huorissa on vaan vähemmän kuin naisia. Se on vaan tosiasia. Ei oo kysyntää.


      • 4tretre
        relaxed_eyes kirjoitti:

        On kuitenkin vähä eri kun myy pimppiä/pippeliä tai pelkän avioliiton, joka on pelkästään asia.

        Miehiä huorissa on vaan vähemmän kuin naisia. Se on vaan tosiasia. Ei oo kysyntää.

        Siinähän se nähdään sopivasti, kumpi sukupuoli on lorttoilijoita: miehet. Jos mieshuorille ei ole kysyntää, miehissä on paljon enemmän muniaan missä sattuu uittavia lutkia.


      • 4tretre kirjoitti:

        Siinähän se nähdään sopivasti, kumpi sukupuoli on lorttoilijoita: miehet. Jos mieshuorille ei ole kysyntää, miehissä on paljon enemmän muniaan missä sattuu uittavia lutkia.

        Mä olen tuosta asiasta kyllä aika raakasti eri mieltä. Kuten naisen logiikkaan joskus taannoin kirjoitin.


    • raha ja rakas

      Minä olen naispuoleinen.

    • mikä jottei, jos rahasumma miellyttäisi

      en tosin tiiä olisiko se vielä mahdollista..

      mru

    • mssawo

      Vuokra-aviomies taitaa olla parempi ratkaisu kuitenkin. Tulee halvemmaksi kun käyttö on satunnaista.

    • En. Mikään ei voita vapauden tunnetta.

    • No emmä nyt mitä tahansa horatsua veis mistään hinnasta, mutta kyllä sitä miljoonasta vois jostain ominaisuuksista vähän tinkiä.

    • Joo, hinta riippuis sitten siitä kenen kanssa, kuinka pitkäksi aikaa ja mitä velvoitteita tuohon liittoon kuuluisi. Nykyisessä elämäntilanteessa summan pitäisi olla aika iso.

    • rahaaonjo

      Ei pelkästä rahasta. Riippuu hieman myös naisesta ja varsinkin naisen taustasta. Mitä muuta naisen mukana tulee.

    • Jos summa olis riittävän iso niin mikä ettei. Itte kun oon köyhistä oloista lähtöisin niin rikkaana oleminen ois iso helpotus, kun sitten pääsis harrasteleen kaikkea mitkä nykyisin on joutunut pistään jäihin.

    • rahajarakkausyhteens

      Vähän on kapea ajatusmaailma, kun ei tule mieleen josko miellyttäisikin ja olisi valtaisa ja mielenkiintoinen persoona, jolla rakkautta ja lämpöä riittäisi vaikka koko kylälle, eihän sellaiseen vosii olla rakastumatta.

    • Rottweil

      Eipä antaisi itsekunnioitukseni myöten tehdä sitä mistään hinnasta. Enkä näe mitään syytä, miksi minusta kannattaisi mastaa. Rakkautta eu voi ostaa, mutta rakkaani saa minut ilmaiseksikin.

      • Rottweil

        mastaa p.o. maksaa eu = ei : siis ei todellakaan kannata maksaa senttikään kirjoitustaidottomasta miehestä :D


      • itsepetosta

        Sori vaan, mutta tuota en kyllä usko todeksi, että mistään hinnasta, mutta täällä on niin helppo pysyä kannassaan ja kun tietää vielä, ettei sellaista tilnnetta koskaan tule vastaan. Mikähän on luotettavuutesi livenä?


    • tyhjä syli

      Absurdi ajatuskin.

    • Koska aviolitito pohjimmiltaan on joku bitti väestötietojärjestelmässä, niin tottakai mä myyn omalta osaltani suostumuksen kyseisen tietokantabitin muuttamiseen varsin halvallakin jolloin tekninen naimisissaoleminen täyttyy täydellisesti.

      Jos taas sitten ehdoiksi tulee joku maaginen sosiaalinen kanssakäyminen avioliittostatuksessa ja nimenomaan liiton toisen osapuolen avioliitto-mielleyhtymiä totellen rahaperustaisesti niin voin aina kokeilla päiväpalkkaperustaisesti erotakuurahat taskussa kuinka kauan ja pitkälle toinen vaatii menemään mistäkin palkkiosta.

      Ja niinku maksutavoista puheenollen - jos ajatellaan avioliiton perusfunktiota (ei-virallisella tasolla) niin itseasiassa jopa kerjäämällä sääliä pääsisi askeleen pidemmälle johonkin todelliseen kuin millään määrällä rahaa. Parisuhde on ihmissuhde, ja tässä suhteessa aito säälinkerjuu on ihmissuhdevaluutassa ainakin mun mielestä himpan verran enemmän todellista arvoa omaava asia kuin kylmä raha. Kas kun jopa säälinkerjuu on enemmän inhimillistä tarvetta kuvaava asia kuin raha, ja siihen on helpompi kiinnittyä henkisesti koska se antaa ihmissuhteen kannalta itselle enemmän todellista perimmäistä arvoa kuin mikään rahamäärä pystyy kuvaamaan.

      Miksi aliarvostaa potentiaalista kumppania rahalla? Silloin se joka etsii suhdetta ei arvosta itseään vaan numeroituja paperilappuja. Sääliä kerjäävä epätoivoinen nainenkin arvostaa itseään ihmissuhdetasolla oikeasti enemmän.

    • elämäänpettyneitärii

      Ihmisillä on niin kapeat näköalat tähänkin kysymykseen, joka todellisuudessa on hyvin avara lähes ääretön.
      Lyhyt kysymys:menisitkö naimisiin rahasta? Oikea vastaus ja kaiken kattava sellainen on: Menisin naimisiin tietystä hinnasta (jokainen määrää sen itse), mutta tietyin ehdoin.
      Kuin paljon näitä yhden, kahden, korkeintaan kolmen totuuden ihmisiä oikeastaan onkaan??

    • rose18

      en..
      ukkoseni on valmis viemään minut, ilman rahaakin.8D

    • Rakkaudest

      En. Onnetonta elämää se olisi. Juopoksi varmaan päätyisin.

    • E oo syytä. Ai nii, mä oon jo giftikses

    • EmpäTekisiNiiin

      Riippuu siitä että kuin hyvin synkkaa. Ei pelkkä raha kattos kun 'all u need is love' :))

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe