Blogi nettideittailusta...

... Millaiset kriteerit sinulla on unelmakumppanille? Tervetuloa kommentoimaan:
http://nettideittiblogi.blogspot.com/2011/10/kelpaako.html
8215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

HYI jumalauta mikä IDIOOTTI AKKA!!!!

Äänestä
  • Kuinni? Voihan se sinusta tuntua suurelta vaatimukselta että mies on kunnon töissä ja lapseton jne. enkä itsekään moista vaatisi, mutta jokaisella on oikeus omiin näkemyksiinsä tässä parinhaussa.

    Nimittely idiootiksi akaksi ei autakaan sinunkaan pariutumistasi pätkän vertaa.

    Äänestä

Aika hauska! Mutta ei tuolla asenteella taida miestä löytyä. :)

Äänestä

Harvinaisen ärsyttävä ja typerä kirjoitus, mutta sellaiseksi se varmaan oli tarkoitettukin... ???

Äänestä

Narsisti.

Äänestä

Njaa. En nyt viitsi kommentoida muuta kuin että ei yllättnyt yhtään, että kyseessä on about 30v sinkkunainen pk-seudulta. Tuntuu että valtaosa heistä on juuri tuota tittelinkipeää citycinccu-Sinkkuelämää-Carrie-tyyliä.

Jotenkin sitä jossain vaiheessa toivoi, että täältä löytyisi vähän toisenlaisiakin naisia. Ehkä on vain pakko etsiä jostain, jossa ihmisessä merkkaa muukin kuin ura, omaisuus ja status.

En halua naisekseni kylmää urajyrää. Siinä se tärkein "vaatimus". Ennemmin olen vaikka yksin, vaikka itselläkin on akateeminen tutkinto ja tulen ihan hyvin toimeen.

Ei, sinun ei pitäisi tiputtaa rimaasi. Kuten itsekin sanoit: Et pysty kunnioittamaan miestä, jolla ei ole statusta ja hienoa uraa. Keskity sinä niihin egokingeihin ja jätä muut miehet niille, jotka arvostavat muutakin.

Äänestä

Kappas, nyt vasta tsekkasin kommentit täältä. Heh :) Joo, kiitos kommenteista. Ymmärrän kritiikin, mutta tosiaan tunnen minulle sopivan tyypin. Eikä noita kriteereitä nyt ole mahdottoman vaikea täyttää. Aika moni mies on kunnianhimoinen.

Ja kyllähän ihmisessä muukin merkkaa kuin ura, omaisuus ja status. Itseasiassa rahalla on minulle hyvin vähän merkitystä. Minulle sopiva mies voisi olla myös urallaan kunnianhimoinen mutta köyhä taiteilija. Tai mies joka ei ole oikeastaan edes menestynyt urallaan sen kummemmin, mutta haluaa kehittyä. Kumpikin noista postauksessani mainitsemistani duunarimiehistä sanoi inhoavansa työtään, mutta kumpikaan ei ollut aikeissa tehdä asialle mitään. Voikin olla, että ei sillä uralla ole minulle niin väliä vaan sillä, että mies on tyytyväinen siihen mitä tekee. Eli sen verran otan opikseni kritiikistäni, että muotoilen asian näin: hyvällä itsetunnolla varustettu ja työhönsä tyytyväinen duunari saattaa olla myös minulle sopiva kumppani.

Äänestä

URA URA URA JA URA!!!! MITÄ V!TTUA jollain Nälänaiheuttamalla PAKKOLIIKKEELLÄ on niin saatanastii!!! EI_JUMALAUTA!! itze olin ENNEN bisnesmies mutta mitään muuta ei mulla sitten ollutkaan kuin TYÖ!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Daaliah kirjoitti:

... Millaiset kriteerit sinulla on unelmakumppanille? Tervetuloa kommentoimaan:
http://nettideittiblogi.blogspot.com/2011/10/kelpaako.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu