Onko muut huomanneet Turkinpippurissa asioidessaan että seinällä ilmoitettu pizzan hinta 7,50 ei sisällä alvia, vaan alvi lisätään loppusummaan. Näin ollen kaksi 7,50 maksavaa pizzaa maksaakin todellisudessa 17€. Veronkiertoako? Al vit kahteen kertaan?
Vastaukset 8
- beefffff
Höpöhöpö älä puhu paskaa.. Esim kebabpitsa maksaa 7,50e.. Niinkuin on ilmoitettukkin.. Beef pitsa taas maksaa 7,90e ja SEKIN on ilmoitettu sillä hintaa..
Nimimerkillä useasti käynyt ;D - Jeees,
Turkinpippurissa on muuten parhaat pizzat ja kebabit mitä Torniosta saa....
- ex asiakas
Millä muulla selittää sitten sen että ostettuamme kaksi 7,50 maksavaa pizzaa, laskun loppusumma oli 17€? Kuitissa oli eritelty pizzat ja niiden perässä hinnat, lisäksi oli alv2- 1,96€. Eli loppusumma oli 17€ eikä 15€. Hmmmmmm..
- X%
No nyt selvis. Se halvenpi hinta (7,50€) on normaali asiakkaille jotka ei vaadi kuittia, jos haluaa kuitin niin kassakone lisää sen alv:n ihan automaattisesti.
Näppärää eikö? - Apu-babu fiilaa taas
X% kirjoitti:
No nyt selvis. Se halvenpi hinta (7,50€) on normaali asiakkaille jotka ei vaadi kuittia, jos haluaa kuitin niin kassakone lisää sen alv:n ihan automaattisesti.
Näppärää eikö?Laitonta.
Kuluttaja-asiakkaalle ilmoitettu hinta pitää AINA sisältää alvin.
Jos ei sisällä, niin ei tarvitse sitä alvia maksaa. Tästä on oikeuden ennakkopäätöksiä.
- uyjnfg
Onko juuri noin ???
- muistakaa totuus
kebab ? vaiko sittenki jauhelihaa. tietääkö teistäkään kukaan mistä oikeasti suomessa saa oikeaa kebab varras lihaa ? sitä on suomessa tarjolla 3 ravintolassa ja yksikään niistä ei ole lapinläänissä.
turkinpippurista aikanaan sai kun paikka tornioon avattiin.. eripitäjät ja näin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291322
- 491096
- 58910
- 76899
Kuka mölyapina
Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle19801Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten
naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e44801Sinulle nainen
Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M85779Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen
Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel5764Salaattirosvo
Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia25694- 18671