Nyt tarttis suosituksia ripsiväristä joka ei valu eikä varise (joka sitten aiheuttaa kirvelyä ja kutinaa silmissä). Olen kokeillut useampaa lumenen ripsiväriä, ja muitakin mutta kaikki valuu. Töihin kun pääsee niin näyttää pandalta vaikka käyttäis vedenkestävää.
Kanbo 38 olen kans kokeillut, sitä kovasti suositeltiin kun googlettaa yritin. Mutta sekin varisee....:P
Eikä haittaa vaikka olis vedenkestävää, en sitä kuitenkaan ihan jokapäivä käytä.
Kanbo 38 olen kans kokeillut, sitä kovasti suositeltiin kun googlettaa yritin. Mutta sekin varisee....:P
Eikä haittaa vaikka olis vedenkestävää, en sitä kuitenkaan ihan jokapäivä käytä.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Fiberwig ja Estee Lauder Double Wear varisevat minusta vähemmän kuin kanebo38
Suosittelen kuitenkin kokeilemaan kanebo 38:a, jos sinulla ei vielä ole omaa kokemusta. Itse olen käyttänyt sitä siitä lähtien kun aloin meikkaamaan ja pois en vaihda. Lisäksi minulla on myös melko pienet silmät ja moni tuote aiheuttaa allergiaa, joten siksikin olen tyytyväinen kaneboon. Se varisee ainoastaan silloin kun olen hikijumpassa, jossa pyyhin silmiäni pyyhkeellä. Tällaiset 38 ripsarit saa muuten kätevästi pois vanulapuilla, jotka on kasteltu lämpimässä vedessä.
http://priceoflookingawesome.blogspot.com/2011/08/top-5-for-face_22.html
Johtuukohan variseminen jostain muusta, kuin merkistä? Itse en ole koskaan törmännyt ripsivärin varisemiseen, ja vuosikymmenten aikana on kyllä eri merkkejä tullut kokeiltua. Ennemminkin on ollut vaikeuksia vesiliukoisten ripsarien poistamisessa. Tällä hetkellä käytössä on Lorealin Double Extension, joka on ollut lemppari jo useita vuosia. Saman sarjan 38 ripsaria en saanut poistettua ollenkaan, joten siitä luovuin kertakokeilun jälkeen. Kalliita "laatumerkkejä" on tullut kokeiltua laidasta laitaan, mutta ripsivärissä en koe hinnan olevan millään lailla verrannollinen laatuun. Laadulla tarkoitan nyt sitä, että saa nopeasti näyttävät ripset, ja väri pysyy.
Meikatessa yritän olla huolellinen, ettei kosteusvoide/meikkivoide ym. menisi ripsiin, johtuisiko variseminen siitä?
Hyvät naiset!
http://karkkipaiva.indiedays.com/2011/08/16/hei-mika-olisi-sellainen-ripsivari-joka-ei-varise/
Mulla ihan sama ongelma, että kaikki ripsarit varisee. Luulen, että se johtuu rasvaisesta ihosta ja samalla ripsetkin varmaan ovat rasvaiset, niihin en todellakaan laita kosteusvoidetta :-) Pitäisiköhän silmät pyyhkiä jollain tujulla kasvovedellä ennen ripsarin laittoa. Kanebo38 en ole vielä kokeillut.
Normi riprasin päälle ohut kerros vedenkestävää ripsaria niin ei varise! meikin poisto käy kuin leikiten kun levitän puhdistusmaitoa ripsille "hautumaan" ennen kasvojen pesua.
Toimii!