Millainen on ATN?

....
17198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Olisiko ruma nainen, jolla on vaikeuksia muttei mahdottomuus löytää parisuhde ja seksiä saa halutessaan.

Äänestä

nainen joka ei saa parisuhdetta

käytännössä esim yh

Äänestä

Mielenkiintoista. Monet naiset oikeastaan eivät ole yh:ita, vaan heillä on yhteishuoltajuus ;)

Harmittaa tällä palstalla tämä ihmisten karkea luokittelu. En ole juuri täällä kirjoitellut, aika karuja tekstejä on miehistä ja naisista.

Olen varmaan sitten itse jotain tosi outoa. En ole yh, ei ole lapsia, ei entisiä aviomiehiä enkä nai ympäriinsä. Monet miehet lähestyvät ja haluavat treffeille, en ole koskaan mennyt sänkyyn jos en seurustele, joten olen hankala akka?

Olen korkeasti koulutettu, exäni menehtyi liikenneonnettomuudessa ja olen ollut sinkkuna siitä lähtien. Miehet lähestyvät facebookin kautta ja kehuvat, töissä asiakkaat pyytävät ulos. Mutta olen varmaan joku atn, olen niin ujo.

En osaa kyllä itse sanoa, olenko kaunis, hoikka olen, urheilullinen, pitkähiuksinen, pukeudun ihan ok kai. Sadat kerrat ovat naiset ja miehet kehuneet naamaa, mutta ihan sama, en oikein taida uskoa.

Onko atn tällainen ujo sinkkunainen, joka juuttuu exän muistoon? :/

Äänestä
  • Ei.

    Äänestä

- Ulkonäöllisesti rajoittuneet
- Todella ylipainoiset
- Yksinhuoltajat
- Joku seuraavista: BB-julkkis, salarakas, alastonmalli tai muu seiskan tyrkky
- Todella tyhmä nainen
- Silikonibeibe tai vastaava muovibarbi
- Mielenterveysongelmainen
- Elämäntapatyötön tai muuten todella heikosti elämässään menestynyt
- Jakorasia
- Friikki tai vastaava kummajainen
- Narkomaani tai alkoholisti

Äänestä
  • - Ulkonäöllisesti rajoittuneet TOTTA, JOS NAINEN ON TODELLA RUMA, MUUTEN EI

    - Todella ylipainoiset TOTTA, JOS NAINEN ON AIVAN TAJUTTOMAN LÄSKI, SIIS YLI 100 KILOISET

    - Yksinhuoltajat TÄMÄ TAITAA OLLA AIKA USEIN TOTTA

    - Joku seuraavista: BB-julkkis, salarakas, alastonmalli tai muu seiskan tyrkky YLEENSÄ NIILLÄ SEISKAN TYRKYILLÄ ON SEISKAN JUTUISSA JOTAIN LIHAS MIEHIÄ HALAILEMASSA

    - Todella tyhmä nainen TÄMÄ SAATTAA OLLA TOTTA AINAKIN VÄLILLÄ. AINAKIN JOS PUHUTAAN NIIN TYHMISTÄ NAISISTA, ETTÄ KAIKKI TAJUAA HENKILÖN TYHMYYDEN

    - Silikonibeibe tai vastaava muovibarbi EI OLE TOTTA.

    - Mielenterveysongelmainen JOO JOS VAKAVASTI MIELENTERVEYSONGELMAINEN. SEN SIJAAN TAVALLISET MASENTUNEET TAI PANIIKKIHÄIRIÖISET NAISET SAAVAT MIEHEN TOSTA NOIN VAAN. MASENTUNEELLA NAISELLA ON YLEENSÄ MIES TUKENA.

    - Elämäntapatyötön tai muuten todella heikosti elämässään menestynyt TOTTA SIINÄ TAPAUKSESSA, ETTÄ EI OSAA SOPEUTUA ELÄMÄÄNSÄ VAAN VAATIII RIKASTA MIESTÄ MAKSAMAAN LASKUT

    - Jakorasia JOO JOS HUONO VALEHTELEMAAN. NE JAKORASIAT, JOTKA OVAT HYVIÄ VALEHTELEMAAN JA HUIJAAMAAN MIEHIÄ, SAAVAT PYSYVÄN MIEHEN TOSTA NOIN VAAN.

    - Friikki tai vastaava kummajainen JOS MIEHEKKÄÄLLÄ TAI MUUTEN VÄÄRÄLLÄ TAVALLA KUMMA NAINEN, NIIN SILLOIN TOTTA. JOS NAISELLISELLA TAVALLA FRIIKKI, NIIN MIEHIÄ PYÖRII YMPÄRILLÄ PARVINA.

    - Narkomaani tai alkoholisti ALKOHOLISTINAISISTA 2/3 ON NAIMISISSA. ELI VÄITE ON EPÄTOSI.

    Äänestä

Olisiko nainen joka ei saa parisuhdetta?

Äänestä
  • OIKEA VASTAUS

    Äänestä

Ruma ja/tai moniongelmainen.

AT-naiseen kohdistuu kohtuullista S- ja vähäistä P-kysyntää.

Äänestä

ATnainen ei ole yhtä helposti selitettävissä kuin ATM, mutta jos nyt pitäisi jotain pointteja saada esiin niin ylempänä ollut lista kertoo varsin hyvin millainen ATnainen olisi. Laitanpa tähän tämän saman listan kuin yläpuolella ja lisään hieman omia näkökulmia asiaan:

- Ulkonäöllisesti rajoittuneet
Tämä on totta ainoastaan siinä tapauksessa, jos nainen on tosiaan niin ruma, ettei sellaista vain yksinkertaisesti kykene katselemaan (pätee myös ATmiehiin). ulkonäkö on kummiskin niin paljon henkilökohtainen mielipide, että jätän tämän tähän ja annan kukin päättää asiasta itse.

- Todella ylipainoiset
Tämän voisi laskea ulkonäköön, mutta se on kummiskin sen verran eri asia, joten ymmärrettävää, että se lasketaan erikseen. Ainoastaan harvoissa kulttuureissa läskiyttä ihannoidaan, joten ei sinäänsä ihme, ettei ylipainoisia tykkää juuri kukaan katsella.

- Yksinhuoltajat
Tämä on hyvin paljon ehkäpä tilannekohtainen asia, koska eipä tuolla juurikaan ole kauheasti sellaisia naisia, jotka huolehtivat lapsistaan yksin (yhteishuoltajuus on keksitty) ja kyllä maailmassa löytyy miehiä, jotka voisivat tulla ns "valmiiseen perheeseen", mutta he ovat harvinaisia.

- Joku seuraavista: BB-julkkis, salarakas, alastonmalli tai muu seiskan tyrkky
BB-julkkiksen voin ymmärtää, että tämä laskee varsin pahasti arvoa parisuhde markkinoilla oli se sitten mies tai nainen. Salarakkaat ovat aina parisuhteen rikkojia tai vähintäänkin pilaajia, joten ei ihme ettei hotsita. Noh, alastonmallit saavat kaiki määritellä itse, että onko asia hyvä vai huono. Omalla kohdalla en pistäisi pahitteeksi, jos naiseni olisi ollut alastonmalli. Seiskan tyrkky... Noh kukakin määrittäkööt taas itse, en puutu tähän.

- Todella tyhmä nainen
Riippuu omasta älykkyydestä, jos itsekkin olet tyhmä, niin tyhmä nainen on ainakin tasavertainen kanssasi, mutta ärsyttäväähän se olisi naisenkin mielestä, jos mies ei olisi vähintään samalla tasolla älyn kanssa naisen kanssa, joten tämäkin syytös voidaan jakaa sukupuolien kesken.

- Silikonibeibe tai vastaava muovibarbi
Jotkut tykkää, jotkut ei. Itse pidän luonnollisesta, mutta kyllä tuolla niitäkin miehiä löytyy jotka tykkäävät hieman muovisesta tunteesta, joten jätän tämän tähän.

- Mielenterveysongelmainen
No hitto, oli se sitten mies tai nainen niin kuka nyt sinäänsä mielenterveysongelmaisen ihmisen haluisi kumppaniksi? Varsin harva, jos ei kukaan veikkaisin mie.

- Elämäntapatyötön tai muuten todella heikosti elämässään menestynyt
Tämä on vielä pahempi ongelma miehen kannalta, jos hän kuuluu tähän kastiin, mutta ei miehetkään tosiaan tätä hyvällä katsele.

- Jakorasia
Tämä onkin se suurin piirtein pahin asia, joka saa miehillä veren kiehumaan ja haukut senkun lentelee, kun tästä saadaan tietää, mutta eipä naisetkaan todellakaan katsele hyvällä, kun mies käy muilla vesillä kalastelemassa, joten pata kattilaa soimaan niin sanotusti.

- Friikki tai vastaava kummajainen
Eipä nosta tälläiset miehenkään arvoa millään markkinoilla, joten jakakaamme taas syytökset puoliksi sukupuolien kanssa.

- Narkomaani tai alkoholisti
Naiset eivät katso hyvällä. Miehet eivät katso hyvällä. Kukapa nyt katsoisi alkoholistia tai narkomaania hyvällä? Eipä juuri kukaan.

-Ujous/itsetunto ongelmia
Tämä on ainakin omasta mielestäni se pahin ongelma, sekä miehillä, että naisilla. Kumpikaan ei uskalla tehdä aloitetta ja elätellään turhaa toivoa, että se prinssi/prinsessa rohkea tulisi kotiovelle kolkuttaa. Myöskin, jos itsetunto on rappiolla tai jopa tipotiessään, niin ei mikään ihmekkään, ettei uskalleta mitään tehdä, koska aina pelätään jotain ja sitten hakataan itseään kun ollaan niin pelkuri ja selkärangaton paskiainen ns.

No tulipas siitä pitkä litania, mutta mielestäni tämä soveltuu myös miehiin tietyllä tavalla. Poikkeuksena, että ATnaiset saavat miehen, jos ujous tai itsetunto on edes huono, kun taas ATmiehet eivät saa naista, vaikka kuinka yrittävät.
En tulkitse tässä miehiä, jotka jahtaavat teininaisia, neitsyitä ja kaunottaria ATmiehiksi, vaan heille on ihan oma kategoriansa ja se on heidän omaa syytään, etteivät ketään löydä, kun kriteerit ovat tuollaiset.
Oikeille ATmiehille kelpaa ihan tavallinen nainen, mutta heillä ei vain ole onnea mukana markkinoilla.

Äänestä
  • En suosittele lukemaan yläpuolta, jos pitkät tekstit eivät ole sinun juttu. Asia pähkinänkuoressa on siis loppujen lopuksi se, että ATnainen on suurin piirtein samanlainen kuin ATmies, sillä erotuksella, että naisella on helpompaa saada miestä kuin mies saada naista.

    Äänestä

No tiedän yhden naisen joka haisee helvetin pahalta, on roteva ja rumahko, pukeutuu kummallisesti ja sanoo myötähäpeää aiheuttavia asioita ja tuntuu oppivan todella hitaasti. Ihmisenä kaiketi ihan mukava ja sympaattinen mutta noita epäviehättäviä puolia on niin paljon että ei tee mieli olla missään tekemisissä vapaaehtoisesti.

Äänestä
  • Itselleni mielenterveyden ongelmat eivät ole mikään miinus kunhan ne eivät esiinny esim.paranoidisuutena tai raivokohtauksina, katatoniana tai täydellisenä välinpitämättömyytenä omasta terveydestä ja imagosta jne.
    -
    On ihan normaalia että superjulkkiksetkin käyvät psykiatrilla ja käyttävät lääkkeitä depikseen.

    Äänestä

  • >>ei tee mieli olla missään tekemisissä vapaaehtoisesti.>>

    vain jouluna ja äitienpäivänä

    Äänestä

  • Mistäs etsit?

    Äänestä

ei semmosia olekaan. on vaan AT MIEHIÄ

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kysymys ilman vastau kirjoitti:

....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu