Olen golfin aloittelija. Mietin osakkeen ostamista ja ihmettelen osakkaiden ja kerhojen hinnoittelupolitiikkaa. Miksi osakkaat myyvät osakkeitaan huomattavasti halvemmalla kun kerhot?
Mitä järkeä on ostaa uutta osaketta suoraan golf kerholta kun käytetyn saa huomattavasti halvemmalla?
Miksi ostaa osake suoraan golf kerholta?
2
233
Vastaukset
- sdgghfgdf
Tuleva golffari puhuu asiaa...
Näinhän se juuri menee... Kaikki jotka meinaavat aloittaa golffin pelaamisen, niin ensimäiseksi kannattaa tarkastaa osakkeiden hinnat ja todeta, että 10 000 euron osakkeen saa 200 euroa halvemmalla suoraan osakkeen omistajalta. Hyvä!
Pidetään vaan persaukiset kaukana meidän hiekkalaatikoilta
Tällä systeemillä ei tarvitse paljoa jonotella greenfee aikoja kentälle. Hyvä meille! - goolfaaaja
Johtuu siitä, että niissä hinnossa on satoja prosentteja ilmaa.
Clubit yrittävät tavoitella korkeilla hinnoilla statusta jota ei oikeasti ole.
Pitää kalliilla ostaneet osakkaat tyytyväisinä.
Ei mitään järkeä ostaa osakkeita ja sitoutua maksamaan vastiketta kunnes onnistuu ilmaiseksi myymään.
Joku jatkuvasti haluaa ostaa osakkeita. Sitten kun tarjoat, niin suunnilleen ottavat vastaan jos annat rahaa niille.
Mene Paloheinään tai muualle missä voit pelata jäsenyydellä järkevään hintaan.
Saat myös halvalla pelilippuja muualle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774662- 1801957
- 1241640
- 1351211
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161131- 351056
- 78953
- 52926
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78882- 4858