millainen paita sopii?

jihuo

Olen menossa kastejuhliin, laitan mustan jakun ja mustat suorat housut. Kengiksi ajattelin valkoisia matalia juhlakenkiä. Millainen paita sopii jakun alle? En haluaisi valkoista, koska se ei sovi minulle, mutta onko typerää laittaa esim. punainen paita ja valkoiset kengät? Entä jos ostan valkoiset korvakorut ja kaulakorun, että olisi muutakin valkoista? Vai onko vaan laitettava valkoinen paita? Jotenkin mun naaman väriin ei sovi valkoinen ja ite tykkään enemmän väreistä. Mustavalkoinen kokonaisuus on myös mielestäni tylsä. Mielipiteitä?

2

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ,,,,,,,,

      Kesällä voi hyvin käyttää mustia vaatteita ja valkoisia kenkiä, talvella ne näyttää mielestäni hölmöltä.
      Laittaisin värilliset tai mustat kengät ja värillisen puseron. Mustavalkoisuus pukee joitakin ihmisiä, ei kuitenkaan kaikkia. Se on kovin virallista ja usein tulee mieleen tarjoilija.

    • jihuo

      Eli musta jakku ja värillinen pusero on hyvä, pitää etsiä sitten mustat matalat kengät kaupasta. Ei viitsisi korkokenkiä laittaa, hirvittää keikkua niiden päällä vauva sylissä! Itsekin vierastan mustavalkoisia vaatteita, tai siis kokonaisuuksia. Kiitos sulle vastauksesta! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4663
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      74
      4451
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      14
      3556
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      135
      3171
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      191
      2889
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      40
      1845
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      74
      1604
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      61
      1526
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1301
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      19
      1212
    Aihe