Varokaa hevareita, kiertäkää vitun kaukaa ettei satu vahinkoja!!

nyjotaineuvoi

Jooh, tänäänkin kun meikä oli muijan kanssa huoltsikalla pyörähtämässä niin eikö siinä ollu yhessä pöydässä vitunmoinen lauma hevareita. No en sanonu mitää muijan kaa käveltii kattoo tiskille oisko siel jotain syötävää nii eikö siitä heti pörähdä kaks hevarijätkää sellast pitkätukkast, toisel maiharit ja maastohousut ja toisel joku nahkatakki ja nehä alotti mahtavan vittuilun. ''Ootsä olevinas vitun kova jätkä ku pukeudut tollee ja sul on tollasta ja tollasta'', sit toine jatko heti perää ''Onko su muijas nii ruma et sen pitää laittaa noi paljo meikkiä?'' ja kaikkee alko vittuilemaa. heitin sit takas siin kaikkee mut eihä ne lopettanu ni oli pakko lähtee

no kelasin et ne on vaa ne huoltsikan tyypit mut ei yhten päivän venasin junaa assalla ja sit tuli joku hevarilauma siihe taas, tosin eri tyypit ja ne sit rupes jotai karjuu siin ja niiku ''laulo'' niiden hevimusiikkiinsa ja alko samal taval vittuilee jotai ku ylemmäs.. ET MIKÄ vittu NIITÄKIN VAIVAAA JA MITÄ MÄ NIILLE OIKEE SANON ETTÄ PITÄÄ TURPASA KIII??

19

644

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Speedyvaisaku
    • kjydkhtdky

      Oikeasti kyseessä olivat telttahousu-hiphopparit, mutta aloittaja haluaa vääristellä ja provoilla.

      • joku.

        Telttahousu-hiphopparit varasti mun pyörän. Sellanen kersalauma huoltsikan pihassa. Ihan varmasti oli ne.


    • hevinkuuntelija

      Onhan jokases genres muutama mätäömena, jopa hevareis. Valitettava tosiasia.

    • toivotaan parempaa

      tänä syksynä on kuulema huono omenasato

    • ....................

      Hevarit ja hevarit. Jollei tämä ollut provo, niin kyseessä olivat teiniposerit, taikka naamioituneet hiphopparit. Hevarit eivät tee itsestänsä haloota.

    • -Janne.

      "ET MIKÄ ***** NIITÄKIN VAIVAAA JA MITÄ MÄ NIILLE OIKEE SANON ETTÄ PITÄÄ TURPASA KIII?? "

      Sillonkun aletaan omalle muijalle huutelemaan niin miehen tulee panna öykkäriä turpaan. Sai itse tai ei, niin se on kunnia asia. Sellaista ei sulateta.
      Tuohon tyyliin jos ovat huudelleet, niin kyllä rajan pitäisi ylittyä.

      Ensi kerralla jos näet samat pellet niin huido näköön. Olivatpa hevaria tai bemaria niin aivan sama.

      • -Janne.

        Itse olen hevari, mutta en pukeudu sen tyylisesti. Joskus tekisi mieli laittaa rotsiin kaikenlaisia lippuja ja lappuja, mutta en tarvitse liioin huomiota. Minulle vain uppoaa heavy metal musiikki.

        eivät välttämättä olleet edes hevareita vaan ihan muita jotka halusivat näyttää kovanaamoilta... eikös hevarityyli ole vähän sen tapaista?

        Mutta mitä enemmän vaatetta, sitä vähemmän miestä. heh.


    • Neiti Raivotar

      Sori vaan, mutta taidat puhua nyt höpöhöpöjuttuja :) Oon ite hevari, aina ollut ja aina tulen olemaankin. Ystäväpiirini koostuu raskaamman musiikin kuulijoista ja olemme yhdessä ja erikseen kierrelleet ympäri maailma erilaisissa musiikkitapahtumissa (siis metallimusiikki), enkä ole IKINÄ kohdannut kaltaisiani jotka käyttäytyisivät noin. Ulkonäkö saattaa monesti hämätä, mutta aika letkeetä porukkaa tämä hevarikansa on!

      Tuska festivaaleilla tänä kesänä työntekijät mainitsi monta kertaa, miten rauhallista ja asiallista käytöstä juuri näillä festareilla aina on ollut. Porukka puhaltaa yhteen hiileen, tutustuu toisiinsa, nauttii hyvästä musasta ja ottaa rennosti. Mietitäänpä sitten esim. Provinssi rockia, olisiko meno samanlaista. Minäpä väitän, että ei! Sieltä niitä suunsoittajia löytyy.

      Tässä tietenkin on kyseessä sellainen tapaus, että olet törmännyt teini-ikäisiin, jotka nykypäivänä ovat hirveitä, vihamielisiä yms. Mutta siltikin kuullostaa kyllä todella todella todella omituiselta käytökseltä moinen!

      Mutta, jos tuo mun epäily noista teini-ikäisistä osoittautui oikeaksi, niin eipä hirveesti kannata leimata kaikki hevareita!

    • ahistoteles

      Itse olen klasarin koulutuksen saanut muusikko. Moni alallani on sitä mieltä että juuri klassinen musa on sitä tärkeitnä jne. Hitot, olin itse ennen heavymusiikin kuulija, en voi väittää etteikö suurin osa kyseisen genren musiikista olisi suht uudistumatonta, perinteiset vitossointujen komppaamat melodiat, joko karjunnan tai pippelihevimäisen ulinan säestämien vokaalien sovellusta, mutta SE ärsyttää että klasarien keskuudessa muka klassinen musa on jotain parempaa kuin mikään muu. Pyh! Kuulijan korvassa piilee se totuus. Toisaalta koen myötähäpeää myös kolmenkympin ohittaneet ikihevarit mustissa fanittamassa menneen maailman bändejä. Sorry :)

    • -Janne.

      Tai sitten olet kateellinen kun joku kehtaa olla oma itsensä. Minua taasen hävettää teinit ja heidän pukeutumisensa. Eikös siihen ikään tulisi vielä syödä pilttiä ja olla aikuinen sitten kun siihen ikään kasvetaan.

    • MEGADETH FOREVER

      räppärit o paskoi niiihhh metalli o paljo parempaa eikä se oo semmost konee vingutust....ja räppäreil näyttää oleva paskaa housuis ku sillee pitää niit housui.... hevarit o paljo tyylikkäämpiii

    • joku jostaki

      Jos on pitkä letti niin voit sanoa tyypin näyttävän helevetin rumalta akalta. ps. itte oon hevari ja niiten täyty olla kyllä nuita wnb hevareita.

    • heviosaissee

      hhahaa.. hevarit vittuun :D pukeutuvakki sillee pellesti vittuku tarvivat nii palijo huomiota ja ne hiukset hyi helevetti... :D kyllähän niitä pellejä niile huoltsikoil istuu jaja sitte kauppakeskuksisa 24/7 ... hankkisivat elämän .. ei mulla muuta :)

      • haistapaska666prkele

    • Salli mun nauraa

      Repesin! Elä ny hyvä immeinen sekota mielenterveyspotilaita hevareihin :D Hevarit on oikeasti hyvin lupsakkaa kansaa, vaikka näyttävätkin joskus hieman hurjilta. Metalli on elämäntapa, ei mikään vaatemerkki! Yleensähän tämä menee niin päin, että ne kaikki muut tulevat soittamaan suutaan hevareille ja haastamaan riitaa "kummajaisten" kanssa.

      Mutta pidä toki jatkossa varasi. Kun seuraavan kerran kuljet vaikkapa taksilla, se kravatti kaulassa ja puku päällä oleva siisti, lyhyttukkainen kuljettaja voi hyvinkin olla hevari ;)

    • hevari

      Sano niille hevareille et vähemmän mun muija käyttää meikkiä kun te! Menkää vitun homot huutelee omaan pöytäänne ennen ku läpsin teiltä hampaat suusta yks kerrallaan pihalla!

    • kaikenlaisia on

      Eiköhän se nyt ollut vain joku sekopäälauma, että turha yleistää.
      Joku voi kuunnella klassista musiikkia ja antaa itsestään niin hirvittävän sivistyneen kuvan. Mutta sitten kun olet enemmän hänen seurassaan, niin alat huomata piirteitä, jotka todistavat tuon olevan täysin tuikitavallinen turvenuija. Alkoa kuluu paljon ja ihmisistä puhutaan alapään sanastoa käyttäen, että se siitä hienosta ja sivistyneestä ihmisestä sitten.
      Ihmiset ovat yksilöitä ja erilaiset mieltymykset menevät vähän kuin randomilla. Esim. kaksi, ulkoisesti toisiaan muistuttavaa ihmistä, niin toinen tykkää tietystä ja toinen toisesta asiasta, ja käyttäytyminenkin poikkeaa. Joten ei voi ihmisiä luokitella yhden asian perusteella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3133
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      753
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      750
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      670
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      530
    8. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      37
      513
    Aihe