nutriletin käyttäjät

minäsetääl

kertokaa mulle hiukan miten syötte pusseja ja patukoita...sun muita...starttipaketissa esim.patukka korvaa yhden aterian..välipalana on noita kasvis/tomaattiliemiä...syöttekö lounaana pastan vai esim.kanakeiton..meneekö kalorit samoihin..ja paljonko olette saaneet painoanne alas?onko vaikuttanut terveyteen mitenkään?

1

146

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raame

      Siis pelkillä pusseilla nutraamallahan tulee vähemmän kaloreita, 5 pussia on vajaa 600 kaloria. Starttipaketista tulee reilu 800 kaloria kun useimmat niistä sekoitetaan rasvattomaan maitoon, mutta starttipaketilla pääsee helpommin alkuun.

      Itse ostin lisäksi tomaattikeitto pusseja, hot & cold mocca pusseja ja tarkoitus olisi ostaa vielä jotain keitto pusseja. Patukoista en niin välitä niin otan vain pienen palan jos nälkä käy ylivoimaiseksi. Keiton syön päivällä ja pastan syön illalla ja siitä jätän maidon pois niin jää vähän pelivaraa ja voi jossain välissä ottaa vaikka ruisleivän tai näkkärin ilman rasvaa jos siltä tuntuu.

      Niin ja patukoissa ja pastassa on tuplasti enemmän kaloreita kun pusseissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      396
      1600
    2. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      269
      1052
    3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      80
      899
    4. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      875
    5. Mikä sinua ja kaivattuasi

      Yhdistää??????
      Ikävä
      54
      813
    6. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      40
      789
    7. Miia Heikkinen avautui !

      Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
      Judo
      75
      757
    8. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      65
      736
    9. 57
      732
    10. 59
      725
    Aihe