Osaatteko neuvoa?
Tahtoisin yrittää paastoa, olen aloittanut monta kertaa mutta se on kaatunut aina seuraavaan: ongelmana on mieletön pyörrytys joka alkaa ensimmäisen päivän iltana/iltapäivällä (viimeisin ruokailu edellisenä iltana). Kun pyörrytys iskee, en pysty tekemään muuta kuin makaamaan, maatessakin maailma vain pyörii ja silmissä kaikki näyttää hämärältä/mustalta, voin todella pahoin ja taju meinaa lähteä. Oiretta jatkuu tuntikausia ja päättyy siihen että konttaan peloissani jääkaapille ja syön jotain. Kyse ei ole nälästä, vaan ilmeisesti pudonneesta verensokerista tai verenpaineesta.
Mitä tämä tarkoittaa? Onko tämä normaalia, vaaratonta ja ohimenevää? Uskallanko jatkaa paastoa vaikka pyörrytys iskee?
Pyörrytys
4
348
Vastaukset
- pyörtyjä
Niin että onko ohimenevää/yleistä ja kannattaako yrittää paastota?
- veksveks
No hyvänen aika; kun on noin huono olo, niin eikö jo sen pitäisi kertoa, että se on ihan hullun hommaa. Ei varmaan ole vaaratonta jos pyörryt ja lyöt pääsi pöydän kulmaan niin henki on veks!
- Tarksituta nämä:
- VERENPAINE
- VERENSOERI
Jos sulla on kohonnut verensokeri, paasto ei välttämättä sovi sulle, tai ainakin siitä pitää keskustella lekurin kanssa.
Pyörrytys on huono juttu.
Paasto ei sovi kaikille.- pyörtyjä
Kiitos vastauksista, ehkä paasto ei sitten ole mun juttu..
Menen kuitenkin lääkäriin tarkistamaan verensokerit yms jos kerta voi noin oirehtia!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4688412Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195780Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2524726Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli504570Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s614085Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603910SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1673712- 901678
- 901138
- 42827