Olen 13 poika munakarvat kasvaneet ja kasseja kutittaa vöälillä ihan sietämättömästi ja vielä kun harrastan jääkiekkoa niin on todella inhottavaa näyttäisi kumminkin siltä että se voisi johtua että karvat kasvavat nyt vasta kivespussien alle. onko teillä ollut samanlaisia ongelmia ja mikä auttoi
kassit kutiaa ja punoittaa
6
2638
Vastaukset
- Luumukiisseli
Kasta kassit pinaatilla höystettyyn vaniljajäätelöön niin kutina lakkaa. Jos haluaa varmistua asiastaan, suositan myös etikan lisäämistä.
- h08fw
tuskin oot ksokaa lisääntymässä sama leikata pois
- man_86_
No en tiedä oliko trolli mutta itselläni joskus nuorempana kassit kutisi aivan järjenvastaisesti. Ei siihen mitkään rasvaukset auta. Iske kasseja vasten jääpussi niin loppuu kutina. En tiedä mistä johtu mutta itselläni auttoi. Liittyi varmaan juuri kivesten kehittymiseen. Kokoajan kutisi niin paljon että taju meinasi lähtee kun ei jokapaikassa kehdannut raaviskella.
- Nivuset oli tulessa
Moi, nostetaanpas ylös jos jollain on sama vaiva.
Jääkiekkoa kun pelailet ja nyt kun karvatkin kasvavat niin myös hiki alkaa olla vähän stydimpää tavaraa kuin aikaisemmin...
Kyseessä voi hyvin olla myös hyvälaatuinen ja yleinen sienitulehdus. Näihin saa voiteita käsittääkseni apteekista ilman reseptiä, tai ainakin sairaanhoitaja voi niitä kirjoittaa. Ihmehoidosta ei ole kyse, ja siinä menee hetken aikaa.
Itsellä armeijassa sama vaiva, mutta nivustaipeissa. Oli todella tuskaista. Näyttö hoitsulle niin avot! - Tiedäntunteen
Sama ongelma ku sulla oon 13 ootkos kokeillu ilman alus vaateita nukkumista mulla se auttaa
- Kutinat_vex
Saippuapesun sijaan pesuvoidepesua. Osta Aqualan L perusvoide pumppupullo ja pese sillä vartalo ja hiukset. Tehoaa pikkuhiljaa kutinaan ja kuivumiseen, ei jätä ihoa rasvaiseksi mutta kosteuttaa ihon. Tämän jälkeen on ihan turha ostaa mitään suihkusaippuoita ja hiusshampoita kun Aqualan L perusvoide ajaa saman asian pesuvoiteena ja vielä kosteuttaa ihon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748