Kuinka saada kymmenen vuotta vanhempi nainen kiinnostumaan tällästeesta jätkästä? Kuinka se onnistuisi häiritsemättä häntä hirveästi? Esimerkiksi pelkällä katsekontaktilla... Haluaisin, että hän tekisi aloitteen...................
Vastaukset 13
- vihree
Samalla tavalla juttelet kuin nuoremmallekkin ;) Rohkeasti vaan.. Jos se häiritsisi häntä, ei hän ole kiinnostunut..
- That's it
Samalla lailla kuin nuorempikin: olemalla iloinen, avoin, rehellinen, vilpitön, kohtelias, huomaavainen, oikeilla asenteilla elämästä ja kaikista sen asioista varustettu, välittävä, kokonainen, oikea, inhimillinen ihminen, joka osaa myös huolehtia itsestään ja ympäristöstään, terveydestään ja ulkomuodostaan.
- pikku vinkki
Älä usko roskalehdistön juttuja nuoria miehiä metsästävistä puumanaisista. Naiset eivät muutu miehiksi aikuistuessaan. Roolit eivät käänny ympäri, vaikka nainen olisikin se vanhempi osapuoli. Sinun on miehenä tehtävä aloite, jos hänet haluat. En usko että millään flirtillä tai katsekontaktilla saisit naista tekemään aloitetta... Sun pitää vaan rohkeasti ilmaista mielenkiintosi ja tehdä suora aloite, ihan niin kuin kenen tahansa muunkin naisen kanssa.
- Epävarma tapaus
Jospa tässä on kuitenkin kyse siitä, että hän ei joko osaa tai halua toimia. Pääsee sitten sanomaan, jos kaikki ei lonksahdakaan kohilleen, että enhän minä ollutkaan kiinnostunut enkä tehnyt edes aloitetta.
- tyttönen
Miksi haluat vanhemman? Olisin itse kiinnostunut 8 vuotta nuoremmasta, mutta hän tuskin on minusta...
- triad
Pokkana vaan ja kunnon flirttiä kehiin, pyydät ulos jne.
Mulla meni hetken aikaa tajuta että 15v nuorempi mies oli oikeesti kiinnostunu musta, oletin että flirttailtiin vaan hauskanpidon merkeissä. Olis varmaan jääny siihen jos ei olis sitkeesti soitellu ja pyydelly ulos jne.
Olettaisin että moni aikuinen nainen on otettu nuoremman miehen osoittamasta huomiosta ja heillä on jo sen verran elämänkokemusta että osaavat hoitaa asian fiksusti vaikka tilanne syystä tai toisesta ei johtaisikaan mihinkään.
Go for it - Marita45
Minulla on 11 vuotta nuorempi miesystävä kolmen vuoden ajan. Nyt on tosi vaikeaa palata omanikäisiin. Ei sitä ikäeroa huomannut paljoakaan. Seksi oli ihanaa, olin selkeästi opettaja ja nautin siitä. Anna mennä! Rohkeasti vaan.
- 17456
Itse olen tekemisissä itseäni 20 vee nuorempien saman verran vanhempienkin kans (työ ja harrastukset).
Ajan myötä ikärajat ovat olleet häilyväisempiä,ajattelen ihmisiä vain omina persooninaan.Yhteinen huumori ja mielenkiinnon kohteet voivat löytyä hyvin eri- ikäisten kanssa.
Ikään katsomatta,itse odottaisin edelleen mieheltä sitä aloitetta.Uskon että hyvin moni nainen ajattelee näin.
Katseen merkitys voi jäädä huomaamatta tai epäselväksi (epäuskottavaksi...?),jos siihen ei liitetä mitään muuta mukaan.Ja edelleen kynnys tehdä aloite on monelle naiselle käytännössä mahdoton,vaikka haaveissa se olisi kuinka helppoa tahansa.
Suosittelen: pyydä vaikka että lähtisitkö kahville juttelemaan. Jos ei tunnukaan hyvältä niin sitten, se siitä. ;)- .....
En juo kahvia.
- moikkamoi5
Vastatkaa taha. Mun aitipuolel on sisko ja sill a on 3 lasta 1 seurustelee ja 2 muuta ei . Toinen niist on 20 v ja toinen on 15 v Olen its 13 ja Olen kiinnostunut vanhemmasta ja se vanhempi nauraa mun jutuil ja sillee mut en oo viittyny pyyta viel a lax silt mut mita pitais te a ? HELP!!
- ihastunut2
Sun ehdottomasti nuorempana kannattaisi tehdä aloite koska vanhemman naisen voi olla vaikea lähestyä nuorempaa miestä.
Itse olen kiinnostunut 10 vuotta nuoremmasta miehestä mutta ajattelen ettei hän tämmöisestä vanhasta ämmästä voi välittää :) Nolaisin vaan itseni ja pahasti.
Vaikken olisikaan kiinnostunut nuoremmista niin nuoremman kiinnostus minuun hivelisi taatusti itsetuntoani. Joten sillä perusteella katsoisin että nuoremman on helpompi lähestyä vanhempaa. - henna
Suurin osa naisista odottaa,että mies tekee aloitteen. Näin yksinkertaista se on.Ihan sama mikä on ikäero,varallisuus,koulutus jne. Mies vie ja nainen vikisee,noin kärjistetysti. :) mut jo ajatuksenakin kiihottaa....
- wanha kettu
Henna se aloitteen teko koskee seinäruusuja,ei tämän päivän catwalkilla kulkevia rotunaisia jotka haluaa itseikkin pelata..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20965Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl513831- 49791
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59568Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560