onko myöhäistä?

Olen 10-v, ja en ole varma kaksoihyppyjen hyppijä. salchow ja ritti onnistuu, muut eivät. Olen kevyt ja hento ja tosi innostunut, haluaisin asua jäähallissa. Valmentajani kannustaa minua, mutta onko mitään mahdollisuuksia huipulle?
3276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei ole. taso on nyt niin huono että innostunutta luistelijaa tarvitaan. jos vielä valkku kannustaa niin eiku suomen huipulle

Äänestä

Vähän tuli paha mieli kun kaikki taisi olla sitä mieltä että en voi tulla hyväksi luistelijaksi, mutta nyt tuntuu kivalta. Ritti varmistui ja joululomalla tuli flippi ja kaksoislutz on nyt myös aika varma. Nyt pääsen kaksoiakselin kuivalla :)
Joten tsemppia kaikille luistelijoille!

Äänestä
  • jee! :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaisastiina:) kirjoitti:

Olen 10-v, ja en ole varma kaksoihyppyjen hyppijä. salchow ja ritti onnistuu, muut eivät. Olen kevyt ja hento ja tosi innostunut, haluaisin asua jäähallissa. Valmentajani kannustaa minua, mutta onko mitään mahdollisuuksia huipulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu