http://keskustelu.suomi24.fi/node/10249955
"määräaikaishuolto yli tonni."
Täällä niin rassataan Ladaa ja kehutaan omaa, niin tuo totuuskanava on hyvä luettava.
Ei se ole halpaa pitää edes perusautoa ja kuinka vikoja on paljon ja korjaus arvokasta.
Tulisipa Ladoja maahamme, niitä voi korjata itsekin ja perusajoneuvoja.
Tuossa olen 1997 mallia tyrkännyt eteenpäin ratin ja penkivälistä, itse vaihtanut jarrupalaa, kerran eteen myös satulat. Jarrukenkää taakse, pakoputkea ja kerran kytkinlevyn. Tulpat, sekä suodattimet.
Eli perinteinen ajoneuvo kulkee, vaikka tekniikka ei ole tätäpäivää, eikä varmaan ajo ominaisuudetkaan. Mutta halpaa ja halpaa.
Tuossa ostin 2006 mallin, jo ohjaustehostin, kulutus 7 litraa, pääasia ajoa kaupungissa. Aivan asiapeli. Jakohihnan vaihdatin muualla kuin merkkiliikkeessä, se on kallein kulu, kun kahdet hihnat, jako ja tuulettajanremmi, kiristimet ja vesipumppu. alle 400 ekua, osineen ja töineen.
ts. 220 työt ja hieman yli 100 osat.
Kun palkasta tahi eläkkeestä maksetaan eläminen ja jos ei ole pakko ekoa korottaa ajoneuvon suhteen, niin avot, halvallakin pääsee.
Siitä kiitän valtavasti autolehtiä, että ne pilkaa itäautoja, niin se on meidän kuluttajien etu. Ajoneuvon kustannukset on pienet. Ei suuria pääomakustannuksia käytettyyn vähän ajettuun. Kiitos, vielä kerran kiitos.
Kyllä Laadakin on asiallinen auto 2006 tehty yli 20 miljoonaa ajoneuvoa.
On se tuo totuuskanava mainio.
uskokaas pois.
1
159
Vastaukset
- mitähän nyt.? en tie
Kyllä Laadakin on asiallinen auto 2006 tehty yli 20 miljoonaa ajoneuvoa.
tarkoittaa lähtövuodesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741