Kysymys suomalaisen naisen lihavuudesta

Ovatko kaikki suomalaisnaiset lihavia?
-Oikea vastaus on, että eivät.
Ovatko kaikki ulkomaalaiset naiset hoikkia ja solakoita?
-Jälleen oikea vastaus on, että eivät.

Miksi näillä palstoilla saa sitten sellaisen käsityksen, että KAIKKI suomalaiset naiset ovat lihavia, kauheita, rumia yms. Mutta sitten KAIKKI ulkomaalaiset naiset, etenkin thaimaalaiset, venäläiset ja muut aasialaiset sekä itä-eurooppalaiset ovat kauniita laihoja, naisellisia ja kaikin tavoin aina parempia, kuin suomalainen.

Käsittämätön "totuus" :/

Tai kenties hyvin valikoiva näköaisti...

(huom. ei koske kaikkia suomalaisia miehiä, uskoisin tässä maassa olevan vielä niitäkin miehiä, jotka eivät ole näin kapeakatseisia)

Mutta mahtaakohan tälläiset miehet olla vähissä, jotka vielä arvostavat suomalaisnaisten kauneutta?
4160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tämän palstan miehet eivät edusta keskiverto suomalaismiestä -luojan kiitos! Nuo jotka suomalaisia naisia haukkuvat ja ihannoivat thaimaalaisia ja venäläisiä ovat niitä, jotka eivät saa normaalein keinoin naista. Heidän täytyy ostaa vaimo ulkomailta, eli käyttävät törkeästi hyväkseen noiden köyhien ja kurjissa oloissa elävien naisten asemaa.

Jokainen normaali mies ja nainen ymmärtää sen, että rumia ja kauniita ihmisiä on kaikissa kansoissa, ja lihavia ja laihoja myös. Toki länsimaissa on liian syönnin ja liian vähän liikunnan vuoksi enemmän ylipainoisia, kuin jossain köyhemmissä maissa, mutta jos ja kun sama elintaso ja amerikasta lähtöisin oleva pikaruokakulttuuri sinnekin rantautuu, niin kyllä sielläkin kansa lihoo.

Jos jotakuta omat läskit ahdistaa, tai aiheuttaa terveydellisiä haittoja, niin ainahan voi laihduttaa. Eihän se helppoa ole, kun silloin täytyy muuttaa koko elämänsä suurin piirtein, opetella syömään eri tavalla ja myös alkaa liikkumaan, että laihtuu ja myös pysyy laihana, mutta kyllä siihen pystyy jos on halua. Lihavuuskaan ei aina ole sama kuin rumuus, eikä laihuus sama kuin kauneus.

Äänestä

Väärinymmärrykset johtuu siitä, että a) miehet katsoo liikaa telkkaa, tai b) käyvät 1x vuoteen jossain turistikohteissa missä silmään pistää paikallinen nainen, joka sattuu olemaan (työnsä puolesta huoliteltu ja) "eksoottinen".

Minä tämän jo uskon: Ne naiset vaan on niin paljo parempia maailmalla, ja ne kaikki haluu näitä suomimiehiä. Kaikki!

Paras ongelma tässä logiikassa on se kun haetaan niitä vaimoja jostain muualta. Samaan aikaan möyhätään että suominaiset jakaa kaikille ja yli 5 miestä seksuaalihistoriassa on jo kauhistus. Eipä ne tuontivaimot ihan kokemattomia ole nekään, niitähän käy siellä katsomassa koko "läntinen maailma", tai siis nämä tiettyyn ajatusmaailmaan juuttuneet romantikkomiehet.

Mulle käy suomalainen mies, ja ulkomaalainen. Kyllä hyvä kannattaakin kilpailuttaa kansainvälisesti!

Ja ihan tuosta kauneuden arvostamisesta. Monesta tekstistä käy selvästi ilmi, että (mies) kirjoittaja ei arvosta naista, oli se sitten kaunis tai - vähemmän kaunis.

Äänestä
  • Kantsii käydä vaikka Italiassa tai Kreikassa katsomassa miltä se tumma välimerellinen kauneus näyttää aamenen jälkeen.

    Äänestä

  • Usein nämä suomimiehet ei tajua, että ne kauniit nuoret naiset lomakohteissa ovat niin "anteliaita" ja niin "ihastuneita" pohjolan urhoihin siksi, että siellä on nurkan takana väkivaltainen parittaja väijymässä ja odottamassa, että tulosta syntyy... Monet näistä naisista, joita vaimoksi ostetaan ulkomailta lähtevät varmastikin pakoon prostituoidun elämää. Ajattelevat kai, että parempi että on myytynä sitten vain yhdelle miehelle, kuin lukemattomille. He ovat erittäin hankalassa tilanteessa olevia ihmisiä, joita ajattelemattomat mulkkunsa perässä juoksevat känniset länsituristit käyttävät hyväkseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄläOtaSitäVakavasti kirjoitti:

Ovatko kaikki suomalaisnaiset lihavia?
-Oikea vastaus on, että eivät.
Ovatko kaikki ulkomaalaiset naiset hoikkia ja solakoita?
-Jälleen oikea vastaus on, että eivät.

Miksi näillä palstoilla saa sitten sellaisen käsityksen, että KAIKKI suomalaiset naiset ovat lihavia, kauheita, rumia yms. Mutta sitten KAIKKI ulkomaalaiset naiset, etenkin thaimaalaiset, venäläiset ja muut aasialaiset sekä itä-eurooppalaiset ovat kauniita laihoja, naisellisia ja kaikin tavoin aina parempia, kuin suomalainen.

Käsittämätön "totuus" :/

Tai kenties hyvin valikoiva näköaisti...

(huom. ei koske kaikkia suomalaisia miehiä, uskoisin tässä maassa olevan vielä niitäkin miehiä, jotka eivät ole näin kapeakatseisia)

Mutta mahtaakohan tälläiset miehet olla vähissä, jotka vielä arvostavat suomalaisnaisten kauneutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu