Sinkun hiustenleikkuu

itse leikkaan

Leikkaatko itse hiuksesi vai käytätkö ammattilaisen palveluja ?

17

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haaska

      Kyllä tulee käytyä ihan ammattilaisen palveluja käyttämässä... sen verran hiusta, vaikka onkin lyhyttä =)

    • "Leikkaatko itse hiuksesi vai käytätkö ammattilaisen palveluja ?"

      Vedän itse. Jo vuodesta 2003 lähtien. En viitsi maksaa turhista palveluista, niitä on muutenkin liikaa.

    • vinkupetteri

      Naiset ovat parhaita hiustenleikkaajia eli käyn parturissa.

    • Atmi

      Parturissa käynti on minun ATM:n ainoa mahdollisuus päästä naisen lähelle ja saada kokea naisen kosketus ihan laillisella, kaikkien hyväksymällä luonnollisella tavalla.

      • Kovakaluinen atm

        Sama tunnelma. Ei edes tule syyllistä oloa siitä, kun nauttii kauniin nuoren naisen antamasta päänahan hieronnasta. Aah... ainoa juttu se, että pitää välttää sitä mielihyvän tuottamaa äännähtelyä.


    • parturi ja

      maksaa parikymppiä

    • Käyn 1-2 kertaa kuussa lounastauolla. Vakipaikka on työpaikan kanssa samassa rakennuksessa ja siellä leikkaa kiva nuori nainen, jonka kanssa on mukavat keskustelut siinä samalla.

    • Silloin kun on tarpeeksi pitkä niin käyn leikkauttamassa parturissa, eli n. puolen vuoden välein.

    • Itse leikkaan ja värjään, useamman vuoden muiden hiuksia jo laittanut niin turhaa sitä ammattilaiselle on maksaa samasta lopputuloksesta.

    • vcxvcxsfdsdf

      Tekisi mieli opetella leikkaamaan oma tukka, mutta eipä viitsi harjoitella ja pilata hiuksia. Voi olla myös jokseenkin hankalaa saada tiettyihin paikkoihin oikea pituus itse.

      Ei tuo parturissa käyminen juuri missään tunnu työssä käyvällä ihmisellä. Jos joskus päädyn siilitukkaan, sen leikkaan kyllä itse.

    • Ridge Forrester

      Itse nyrhin fledani jo yli 20 vuoden kokemuksella!

    • Oma apu paras apu

      Itse tietysti.

    • Parturissa pari kertaa vuodessa. Samalla se on ainoa tilanne, jonka yhteydessä saa naisen kosketusta edes jollain tavalla. Jos itse leikkaisi, jäisi siitäkin paitsi. Sitä paitsi alalle koulutettu ihminen osaa hommansa, siksikin kannattaa parturissa käydä.

      Päänkin koskettaminen voi tuntua hyvältä. Se on sitä vain muuten, ei siis seksuaalisessa mielessä. Asioita ei aina tarvitse ajatella seksuaalisesti.

    • mssawo

      Useimmiten tulee itse leikattua, ja myöskin värikäsittelyt ja permanentit omaan päähän luonnistuvat tarpeen vaatiessa.

    • toisenlainen nainen

      Mä en leikkaa hiuksia. Halvalla pääsee, muttei kyllä vähällä vaivalla enää. En kylläkään osaa kuvitella leikkaavani niitä, mutta enpä mä mistään muotitukasta niin välitä. Ilman saksia on jo pärjätty lähemmäs 4 vuotta.

    • 45 -- -vr --- 95

      En kyllä tajua ihmisiä, jotka leikkaavat tukkansa itse, miten saatte niskatukan leikattua siististi?

      Muuten parturissa käynti vain todistaa omalla kohdallani sen, etten tule naisten kanssa juttuun. Ovathan parturinaiset usein ihan viehättäviä, mutta kun en keksi mitään järkevää juteltavaa, aluksi voi jutella säästä, mutta se ei kauaa jutun juurta tarjoa, ja sitten loppuaika meneekin vaivaannuttavan hiljaisuuden vallitessa, kovin henkilökohtaisia asioitkaan en halua alkaa juttelemaan, vaikka usein kuulee kuinka vieressä oleva toinen asiakas saattaa jutella kovinkin henkilökohtaisia asioita, eräs tietty vakiparturini ei edes tiedä että olen sinkkumies, vaikka olen useamman vuoden aikana hänen parturoitavanaan käynyt, koska en vain halua puhua mitään henkilökohtaisia asioitani hänelle. Samaten ei hän tiedä mitä teen työkseni, oikeastaan hän ei tiedä henkilökohtaisista asioistani yhtään mitään.

    • 3+7

      Tulee vedettyä kokonaan pois kerran viikossa. Halpaa ja helppoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      140
      4827
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3492
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      27
      2514
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2018
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2003
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1953
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1951
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1418
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      94
      1235
    Aihe