tietääkö kukaan mistä netistä saisi tilattua erittäin paksupohkeiselle sopivia kenkiä..pohkeeni on paksuimmalta kohdalta 48cm ja haluaisin yli polven saappaat..yritin googlesta ettiä mutta en löytäny mitään..yhden englantilaisen löysin mikä valmistaa ilmeisesti tilauksesta mutta onko kenelläkään kokemusta kyseisestä liikkeestä(www.duoboots.com)?
jos joku tietää jonkun suomalaisen sivun niin olisin enemmän kuin kiitollinen tiedosta :)
jos joku tietää jonkun suomalaisen sivun niin olisin enemmän kuin kiitollinen tiedosta :)
Vastaukset 1
Vanhimmat
Mä ostin nämä siniset saappaat ja oma pohkeen ympärykseni on juurikin 48cm. Onhan ne tiukat, mutta kuitenkin käytettävissä. http://www.superupeena.fi/index.php?route=product/product&path=39&product_id=458
Varren kun taittaa ylös niin menee just hiukan polven yli.
Toiset olen löytänyt kirppikseltä, kotimaisena vintagena (oiskohan 80-luvulta?). Ne mahtuu vallan mainiosti isolle pohkeelle.
Tiesitkö muuten että suutari pystyy venyttämään saappaiden vartta? Ja toinen vaihtoehto on lisätä kuminauhakiilat.