Mites on, kuka vetää röökiä ja kuka ei? mun sutturat yleensä vetää röökiä, ite kun vedän viinaa ja röökiä, niin tykkkään että sutturoilla on samat harrastukset, ja tiukat farkut jaloissa.
Poltatteko tupakkaa?
9
131
Vastaukset
Ollu polttamassa kesäkuun alusta nyt.
Poltan jos juon. Juon hyvin harvoin.
Täytyy sanoa että savuttomuus olisi aika tärkeää, myös kumppani ehdokkaiden suhteen. Eivätkä mielellään ihan joka vapaapäivänä joisi. Ei mun puolesta ihan joka kuussakaan tarttis ei...
Tiukat farkut kelpaa. Tosin hyväksyn myös reisitasku housut tai jakkupuvun...En polta ja tupakointi on varsin ehdoton turn-off myöskin, se on aika vastenmielistä jopa kattoa... mikään muu ei oo pahempaa kuin röökin vetäminen, siis kiinnostuksen tappajana.
- 25
no en polta enää ei kait nykyään kukaan polta kun missään ei saa
- tupakka hyi
En polta enkä halua naista joka polttaa
- haaaaaaaamu
En polta.
- otapullaa
Poltan, enkä aio lopettaa. Kännissäkin on kiva olla.
- sais vaan kokonaan
Poltan mutta vähenee koko aika. Onneks.
- MIes
Poltan, lopetan taas jossain välissä, taas no problem. Ja jos pitempiaikasta kumppanii kattoo nii mielummin semmonen joka ei aio loppuikää tupakoida... ellei noi puheet että tupakka on pahasta oo höpöpuheita. Odotellessa "lapsiki tietää että tupakka tappaa" -kommentteja.
- 25
Poltan piippua, ehkä pesällisen tai pari viikossa. Tupakasta nauttimisen jaloin muoto: Ei suuria hajuhaittoja, ei keuhkosyöpää ja mielikin rentoutuu. Mikään ei voita rauhoittavaa piipullista nojatuolissa istuen sunnuntai-iltana. Tavalliseen sätkään joita kaverini vetävät posket lommolla hyisessä ulkoilmassa en sen sijaan koske ikimaailmassa.
Suusyöpä ehkä vuosikymmenien päästä on ainoa riski mikä tähän harrastukseen liittyy mutta johonkinhan sitä kuolla pitää. FYI, en ole valkohapsinen eläkeläissetä kuten voisi luulla vaan ihan tavallinen kolmannen vuoden lukijolainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2271628- 1861581
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441174Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad46871- 14740
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30731Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21720- 36701
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20666Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627