Marketin väristä vaaleampaa sekoittamalla?

Vähän hölmö kysymys, mutta tuli vaan mieleen, että voiko tuollaisella marketin hiusvärillä saada jotenkin vaaleamman lopputuloksen, jos esim. sekoitan tuota väriainetta vähemmän tuohon kehite-emulsioon nähden?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Väriaineen vähäisempi määrä ei vaalenna lopputulosta takuuvarmasti tai tasaisesti, osta mieluummin valmiiksi vaaleampi väri.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sekoittaja kirjoitti:

Vähän hölmö kysymys, mutta tuli vaan mieleen, että voiko tuollaisella marketin hiusvärillä saada jotenkin vaaleamman lopputuloksen, jos esim. sekoitan tuota väriainetta vähemmän tuohon kehite-emulsioon nähden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu