Tälle suolesta oleva lauseella Match.com aloittaa mainontansa.
Jos ko firman markkinointivastaavat tietäisivät edes prommillen siitä mitä elämä on niin mainosten lauseet olisivat tóisenlaisia.
Näyttää siltä että he tekevät kaikkensa rahan eteen tietämättä tosielämästä yhtikäs mitään.
Jos ko firman markkinointivastaavat tietäisivät edes prommillen siitä mitä elämä on niin mainosten lauseet olisivat tóisenlaisia.
Näyttää siltä että he tekevät kaikkensa rahan eteen tietämättä tosielämästä yhtikäs mitään.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tavallaan "Aloita rakkaustarinasi" on aika toimiva, täysin klassinen ja samalla vähän yllätyksetön takuuvarma mainoslause.
Palvelu ei lupaa (mutta vihjaa) että se johtaa rakkauden löytämiseen, ja onhan sen asian tunnustaminen että luo deittiprofiilin (= oman henkilökohtainen amorin avatar) aloitus sille rakkauden löytämiselle. Eli aika simppeli mutta toimiva mainoslause.
OK, jos Suomi24-treffit -linjalle taas mennään, niin tänne sopisi ihan toisenlaiset mainoslauseet, tästä palstasta inspiroituneena:
"Vain epätoivosi on rajana"
"Rakkautesi päätepysäkki. Ole hyvä ja astu ulos junasta"
"Rakkautesi loikka. Normaali on uusi hoikka"
"Jos biologinen kellosi tikittää - S24 kuvalliset profiilit, 10 ATM tiiviys taattu"
"Rakkaus on kaunis. Rumalla ei tee mitään."
"Suomen laajin tarjonta - suohirviöistä seurapiirikaunottariin, narukäsiolmeista pettäjämiehiin."
No joo, ei nyt ihan meikäläinen ole parhaassa terässä mutta tästä on hyvä jatkaa...
"Näyttää siltä että he tekevät kaikkensa rahan eteen tietämättä tosielämästä yhtikäs mitään."
No siksihän nämä maksulliset deittisaitit on olemassa - pelkästään rahan takia. Nehän tekevät kaikkensa jotta saisivat ihmiset maksamaan jäsenyyden ym. Siellä voi toimia feikkiprofiileja (esim. kauniita naisia, kuvat napattu jostain) jotka lähettävät viestejä miehille, jotta nämä maksaisivat jäsenyyden ja sen jälkeen katoavat kuin pieru saharaan. Tämä on ns. laillista huijausta.
No voittoa tavoittelevia yrityksiä kaikki nämä taitavat olla. Huvittavimpia ovat ne kusetuskuvat treffifirmojen etusivuilla. Aina sattumalta jotain malleja Etelä-Suomesta on "liittynyt palveluun viimeksi" tai muuta paskaa. Kai joku hyväntahtoinen vielä uskoo, että palvelun kaikki käyttäjät ovat ulkonäöltää sen tasoisia, kun joudut maksamaan ennen kuin näet OIKEITA profiileita.