Joulu tulee ihan pian ja sit monessa perhessa juodaan viinaa ja riidellaan. ei ole kivaa sellainen joulu. Muistan oman lapsuuden kun äiti ja äidin poikakaveri haki aina joulun alla paljon viinaa. sitten ne joi sitä koko joulunn ja ylikin. koko joulun riitelivät ja vetivät viinaa kaksin käsin. Ei ollut mitää mieltä joulussa silloin ja se oli todella kamalaa. Mulla ei ole lapsia mut jos joskus on niin en juo jouluna viinaa lainkaan, tosin en sitä muutenkaan hirveesti juo, mut se on kamalaa kun lapset joutuu joulunakin kärsimään vanhempien riitelystä. Toivon ettei kukaan riitele jouluna!!
Joulu + viina = riitely!
4
243
Vastaukset
- joulutonttu
Älkää riidelkö jouluna
- Raitis. Epänormaali.
No mutta!!
Sehän on ihan NORMAALI suomalainen Joulu!
Mitä se on jos viina ei virtaa ja veri lennä?!?
Ja kakanmarjat lapset mitään kärsi!! Kyllä ne nyt tajuaa että mamilla ja isukilla on hauskaa ja täytyyhän niitten saada arjen stressiä ja paineita!!
Ei se nyt niin vaarallista ole jos perhe välillä seisoo yöpaidoissa lumihangessa pakkasessa kun isi on vähän väsynyt eikä jaksa kaikkea sitä meteliä ja häiriötä mitä perhe tuottaa! Ja jos välillä käydään ensiavussa ja turvakodissa, se kuuluu suomalaisiin joulutradioihin.
Niin että hauskaa joulua vaan kaikille!!! - hesalainenjoulu
Laitetaan tännekin kun tunnetusti nuo naapurin vammaiset lukevat s24:n uusimmat -listaa. Nuo ihmismaailman kääpäsienet nyt kiukuttelevat muutenkin melkein joka päivä ja erityisesti viikonloppuisin mutta nyt kun on joulujuttujen takia pitkä viikonloppu, niin ovat sunnuntaina jo ihan raivohulluuden partaalla ja mies puhuu selostajaäänellä katkeria naisen rääkyessä karhealla äänellä täyskilahduksen vallassa. Erityisesti suihkun käyttö mihin aikaan päivästä hyvänsä saa nuo hullut metelöimään omasta kylppäristään käsin, samoin kuin ns. isolla hädällä käynti. Hyvää. vitun. joulua. vain sinnekin molopäät. Opetelkaa nauttimaan elämästä sen sijaan että kaikki pitää kääntää negatiivisiksi. Ja tutustukaa vaikka uusiin ihmisiin niin ei tartte kaikkia muita pitää vihollisina. En minä teidän takianne tee mitään, joten ei teidän tartte minun touhuistani ottaa ressiä. Ja vielä kerran: hyvää joulua motherfuckers.
- TotuusSattuuQC
Jos viina on ongelma muunkin vuoden aikana, se on todennäköisesti myös jouluna. Jos taas viina ei ole ongelma arkena, ei se yleensä ole myöskään jouluna.
Opetelkaa siis se kohtuullinen alkoholinkäyttö jo hyvissä ajoin ennen joulua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4013328Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151546En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841342- 1091341
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991315Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591265- 481175
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801082Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa26985- 33867