Rahka vai Rasvaton jogurtti?

Siinä kaikille laihuttajille kysymys.Rahkassa 100g on 58kcal ja rasvattomassa jogurtissa100g on 40kcal.Kumpi vaihtoehto kannattaa? Kumpaankin laittaisin marjoja ja rahkaan viel lisäks tilkan fun ligh mehua.
22094
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ja rasvatonta jogurttia tarkoitan ihan maustettua esim ingmannin vanilja rasvaton jogurtti.

Äänestä

Rahkassa on enemmän proteiinia, jogurtissa taas sokeria. Riippuu muusta ruokavaliosta, kumpi on parempi valinta, mutta useimmilla laihduttajilla proteiinin saanti jää liian vähäiseksi, joten ainakin silloin suosittelisin rahkaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laihduttaja kirjoitti:

Siinä kaikille laihuttajille kysymys.Rahkassa 100g on 58kcal ja rasvattomassa jogurtissa100g on 40kcal.Kumpi vaihtoehto kannattaa? Kumpaankin laittaisin marjoja ja rahkaan viel lisäks tilkan fun ligh mehua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu