Vain setämies/tätimies voi tietää totuuden

Muille elämä on vielä liian täynnä lupausta. Humalluttavaa haavetta. Vain elämänsä katkeroittama setämies/tätimies tietää että valhetta kaikki on vaan, naapurilla on parempi bemari, muija ja isompi muutenkin.

Tämä on Humalan tosi.
2140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mikä on setämies ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seppo Hakkarainen kirjoitti:

Muille elämä on vielä liian täynnä lupausta. Humalluttavaa haavetta. Vain elämänsä katkeroittama setämies/tätimies tietää että valhetta kaikki on vaan, naapurilla on parempi bemari, muija ja isompi muutenkin.

Tämä on Humalan tosi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu