Mikä on kun en saa yhtäkään leukaa?

leukojenveto12341231

Otsikko kertoo kaiken... ja sitäpaitsi kun koulussa yritän vetää leukoja niin selkä kipeentyy heti pariksi päiväksi kun yritän vetäistä itseni ylös?

Onko siinä leukojen vedossa joku taktiikka vai mikä siinä on? :(

Ja olen vielä normaalipainoinen, voisiko joku antaa vinkkejä?

4

240

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • leukojenveto12341231

      ....ja niin oon 15vuotias

    • kokki334

      nosta punttia ja kuntoile ja yritä sitten....

    • yjigfju

      En ole kyllä varma, mutta yritä pitää selkä tiukkana samalla, kun yrität vetää leukoja....

    • Up and down

      Voiman lisäksi leuanveto on tekniikkalaji. Älä vedä suoraan ylöspäin vaan yritä vetää päätäsi yhtä aikaa sekä ylös, että hieman taakse päin. Teet siis käsilläsi loivan kaaren. Jännitä samalla vatsalihaksesi ja koukista hieman jalkojasi. Ota myös kapeampi ote (käsien väli noin 20 senttiä) ja purista kyynärpäitä rintaasi kohti. Niin saat myös rintalihaksista apua.

      Jos ei vieläkään onnistu, niin nosta itsesi jakkaran avulla niin, että leukasi on tangon päällä. Pidä siinä itsesi niin kauan kuin pystyt. Kun alat väsymään ja valumaan alaspäin, yritä pitää vastaan. Toista liikettä muutaman kerran. Ja kun lopulta saat yhden leuvan, vedä se usein. Minulla on rekkitanko toimiston ovessa ja tein sen aina kun menin sisään tai tulin sieltä ulos. Ei kestä kauaa, ei ehdi hengästyä eikä tule hiki.

      Noilla eväillä minä sain reilussa viikossa yhden leuan, kolmessa kuukaudessa 5 ja seitsemässä kuukaudessa 10 ja lopulta 1,5 vuodessa 17, johon kehitykseni sitten jämähtikin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      2308
    2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      131
      1578
    3. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      152
      1573
    4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      63
      1254
    5. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      143
      1251
    6. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      12
      1144
    7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      226
      985
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      926
    9. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      57
      833
    10. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      20
      829
    Aihe