Guns n' Roses - tietäjät huomio!!

Yst.TerveisinMinä

Elikkäs tarkoitus olisi ostaa kirjaa Gunnareista ystävälle. Hänellä ei ole vielä mitään kirjaa heistä... Mutta kertokaahan, mikä on paras kirja Gunnareista, jossa kerrottaisiin bändin synnystä, historiasta, levyjen teosta ym.???

Kiitos kaunis!

3

176

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Henkka tääl mro

      Mä tykkäsin Slashin elämänkerta teoksesta "Slash". Kävi perusteellisesti läpi bändin synnyn, alkuajat, läpimurron, kulta-ajan ja hajoamisen. Toki pyörii eniten bändin jäsenistä Slashin ympärillä, mutta kirjan pääaihe on Guns 'n roses. Elävä kerronta bändiläisen näkökulmasta, eikä todellakaan mitään kuivaa tekstiä. Välittyy hyvin kerronnasta fiilikset, ryyppäämiset, huumesekoilut, inspiraatiot ja ihmissuhteet ja ennen kaikkea huumori ja koomiset tilanteet.

      Suosittelen tätä kirjaa ehdottomasti kaikille Gunnari -faneille.

    • olkapää ruusu

      Welcome To The Jungle-kirja on kans ihan hyvä, ulkopuolisen kirjoittama joten ehkä jotenkin objektiivinen

    • Yst.TerveisinMinä

      Kiitos vastaajille! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      204
      7391
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      130
      3320
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1964
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      61
      1942
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      62
      1879
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1829
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      84
      1827
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1695
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1571
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1514
    Aihe