muonion elinkeinotoimisto kyykyttää ja pettää työttömiä,,eräälle pojalle oli tullut kirje jolla kutsuttiin lue melkein pakotettiin kursille,,jolta sai päivärahan tai hän nruokarahan,,niin luvattiin työkkäristä mutta työkkärissä olikin virkailija tehnyt VIRHEEN laittanut hänet kokopäiväiseksi opiskelijaksi,,ei voi otta työtä vastaan ei tullut viikon kuessi ajalta mitään korvausta kaikki omaan työttömän tyhjään pussiin näin kusetaa elinkeinotoimisto
kuinka
jjjjjjjjjjjjjjjjjjj
5394
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pitäisköhän harjotella kirjottamista vähän että joku ymmärtäs mitä tarkotat ja mistä puhut. Eihän tuossa tekstissä ole mithän tolkkua!!! Ja jos työkkärissä joku tekkee virheen niin ne joutuu kyllä vastaahman siitä kans!
Pimpelipompeli. Suosittlen Sinulle, kielesi taitoinasi olemaan sivussa. "Kuinka" Avaus kirjoituksesi on selkeästi ymmärrettävää. Kielellisesti arvostelijan olisi syytä siirtyä syrjään ja kirjoitella vaikka arvostelusi Venäjän kielellä, koska vaikuttaa hieman kielitaitosi, että et ymmärrä 24;sen kirjoitusta. Erittäin hyvän Suomen kielisellä on mielyttävää seurata eri kirjoitus ilmaisuja asioissa.
Ja onhan se eri asia työ- ja elinkeinotoimisto kuin elinkeinotoimisto.
Eri asia on, mutta onko kieli ymmärtämisesi vaikeata. "Sinä olet heikkotasoinen ymmärtämään" Mistä asiassa kirjoituksessa selitetään ja olen heti todennut ikävän tapahtuman asiakaspalvelussa, asiakkaan vahingoksi.
Kokkeilepa kirjoittaa toisella jalalla, jos siitä saisi paremman tolkun?