Jos näkisit minut..

..olettaisit minun olevan pilven reunalta pudonnut sadun prinsessa joka on niin täydellinen ja ihana että kaikki toiveesi totteuttaisin.
Todellisuudessa olen tavallinen nainen joka pillahtaa itkuun kun hommat kaatuu niskaan. Osaan myös nalkuttaa. Hukkaan myös tavaroita tämän tästä sekä kaadan ruat usein syliini ja unohdan maksaa laskut.
Kuljen flanellipyjamassa illat koska palelen niin vietävästi vaikka luulisit minun olevan kuuma kissa silkkiyöppärissä..
Näin se menee..
3146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niin kuin minä myös...

Äänestä

Tämän tästä saa miehille hokea joilla on jotain ihme mielikuvia minusta että hei herää...vaikka olen vaalea pitkähiuksinen ja hymyilevä kassaneiti se ei tarkoita samaa kuin palvon sinua jalkojesi juuressa loppuelämäni ja olen silmänilonasi iäti. Hei teen töitäni ja koska olen asiakaspalvelussa minun pakko olla myös ulkoisesti huoliteltuna täällä! Kotona pesen meikit ja vedän verkkarit jalkaan sekä kiroilen kuin merirosvo. Tykkään myös räkiä parvekkeelta.

Äänestä

Minäpä olen mies joka vetää kulmat kurttuun ja alahuulen mutruun kun alat itkemään. Takuulla tiedän mitä pitää tehdä, mutta kun se on fyysisesti niin älyttömän vaikea suoritus, kun tosipaikka tulee. Mielessäni olen sen harjoitellut monta kertaa.

Vedän myös kulmat kurttuun ja alahuulen mutruun kun alat nalkuttamaan. Takuulla tiedän mitä pitää tehdä, mutta kun se on fyysisesti niin älyttömän vaikea suoritus, kun tosipaikka tulee. Mielessäni olen sen harjoitellut monta kertaa.

Ärsyttävät viat ja tavat ovat usein ne aseistariisuvimmat ja hellyyttävimmät asiat naisessa. En saa sitä vain oikein kakistetuksi ulos. Parempi siis näyttää happamalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ulkonäkö hämää kirjoitti:

..olettaisit minun olevan pilven reunalta pudonnut sadun prinsessa joka on niin täydellinen ja ihana että kaikki toiveesi totteuttaisin.
Todellisuudessa olen tavallinen nainen joka pillahtaa itkuun kun hommat kaatuu niskaan. Osaan myös nalkuttaa. Hukkaan myös tavaroita tämän tästä sekä kaadan ruat usein syliini ja unohdan maksaa laskut.
Kuljen flanellipyjamassa illat koska palelen niin vietävästi vaikka luulisit minun olevan kuuma kissa silkkiyöppärissä..
Näin se menee..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu