"Yökerhojen tarjonta on pullollaan e-pillereitä syöviä kyltymättömiä munahaukkoja"
Naisen syyt seksiin miehen kanssa eivät johdu seksuaalisesta himosta, vaan vallankäytöstä ja halusta löytää "elättäjä".
Siksi kun naiset humalassa lähtevät ventovieraan miehen mukaan seksiä harjoittamaan, eivätkä saakkaan "palkaksi" vakituista miestä ja elättäjää, ne väittävät tulleensa raiskatuksi.
Koska seksisuhde perustui naisten mielestä sille että nainen tyydyttää seksuaalisesti miehen ja mies muodostaa parisuhteen naisen kanssa. Kun näin ei käykkään, vaan nainen tajuaa miehen vain panneen häntä, nainen katkeroituu ja kääntää mielessään oma "lutkamaisuutensa" sopimusrikkomukseksi. Mies on siis rikkonut yhteistä sanatonta sopimusta, jossa nainen seksiä vastaan saa "oman miehen". Sinänsä ymmärrettävää että nainen tuntee itsensä petetyksi ja alkaa syyttää miestä raiskauksesta.
Sinänsä ymmärrettävää, koska nainen ei saanut seksuaalista tyydytystä, vaan joutui "antamaan" miehelle tyydytyksen. Vastineeksi nainen toivoi vakituista parisuhdetta muttei saanut sitäkään. Niinpä on helppoa alkaa vihata miestä, joka on "pettänyt" naisen.
Naisen syyt seksiin miehen kanssa eivät johdu seksuaalisesta himosta, vaan vallankäytöstä ja halusta löytää "elättäjä".
Siksi kun naiset humalassa lähtevät ventovieraan miehen mukaan seksiä harjoittamaan, eivätkä saakkaan "palkaksi" vakituista miestä ja elättäjää, ne väittävät tulleensa raiskatuksi.
Koska seksisuhde perustui naisten mielestä sille että nainen tyydyttää seksuaalisesti miehen ja mies muodostaa parisuhteen naisen kanssa. Kun näin ei käykkään, vaan nainen tajuaa miehen vain panneen häntä, nainen katkeroituu ja kääntää mielessään oma "lutkamaisuutensa" sopimusrikkomukseksi. Mies on siis rikkonut yhteistä sanatonta sopimusta, jossa nainen seksiä vastaan saa "oman miehen". Sinänsä ymmärrettävää että nainen tuntee itsensä petetyksi ja alkaa syyttää miestä raiskauksesta.
Sinänsä ymmärrettävää, koska nainen ei saanut seksuaalista tyydytystä, vaan joutui "antamaan" miehelle tyydytyksen. Vastineeksi nainen toivoi vakituista parisuhdetta muttei saanut sitäkään. Niinpä on helppoa alkaa vihata miestä, joka on "pettänyt" naisen.
Vastaukset 58
Vanhimmat
Mikset laita tarinaasi miehen logiikkaan, jotta osaavat välttää raiskaussyytteitä?
Plaa plaa, tätä samaa shaissea on täällä jauhettu jo kyllästymiseen asti miesten toimesta. Miksi mielestäsi miehillä ei ole mitään osuutta noihin "känniraiskauksiin" kun oikeatkin raiskaukset ovat aina naisen vika? Hän pukeutui väärin, liikkui väärässä seurassa ja paikassa, joi liikaa ym.
Mutta sitten, kas kummaa, kun mies onkin "uhrin" asemassa ja häntä odottaa raiskaussyyte niin tottahan toki vika on tässäkin tapauksessa VAIN naisen. Miestä ei moralisoida väärien toiveiden herättämisestä tai vastuuttomuudesta kun tämä päästää kännisen naisen kotiinsa vaikka tietää myös että asiassa on "vaaransa" (=raiskaussyyte). Ehei, mies on viaton uhri ja nainen pahantekijä, ihan sama mitä he tekevät ja kuka hyväksikäyttää ja ketä. Voi plaah..
Raiskauksen tunnusmerkistöön ei kuulu väärien toiveiden herättämistä eikä kännisen naisen kotiinsa päästämistä.
Aloituspostauskin oli kyllä aika överiksi vedetty.
Tuossa nyt olikin pointtina se, että miksi mies ei saa kuulla olevansa vastuussa väärästä raiskayssyytteestään? Miksei häntä moralisoida ja jälkiviisaasti varoitella kuinka hän on varmasti tehnyt jotain väärin että ansaitsi tuon kohtalon, esim. joi liikaa tai oli typerä kun tieten tahtoen päästi vieraan naisen asuntoonsa vaikka riski saada raiskaussyyte on olemassa?
Itse en ole naisia jälkiviisaasti moralisoimassa raiskauksista tai muustakaan, joissa on pakotettu johonkin seksuaaliseen. Ei siis ehkä olla kovin eri linjoilla näissä asioissa. Raiskaaja ja väärien raiskaussyytteiden tekaisija ovat ne pahikset.
Totta, mutta usein palstalta saa lukea kuinka raiskaus on naisen vastuulla, kuten myös väärä raiskaussyyte. Eli miestä ei nimitellä l.utkaksi ja syyllistetä siitä kun hän päästää tuntemattoman naisen kotiinsa ja sitten saakin raiskaussyytteen. Kun taas oikea raiskaus tapahtuu niin hupsista, vika olikin taas naisessa. Häntä kyllä moralisoidaan tuntemattoman matkaan lähtemisestä, pukeutumisesta, juomisesta ja vaikka mistä.
Eli tätä lähinnä ihmettelen, silloin kun mies on "vastaavassa" asemassa kuin raiskattu nainen eli uhri, niin häntä ei syyllistetä siitä. Se on hyvä jos sinä et noin ajattele mutta suurin osa palstan miehistä silti on aina miehen puolella, oli tämän asema mikä hyvänsä..
Kun lähtee hullun matkaan niin totta kai tulee raiskatuksi, kun sehän sillä on päämääränäkin.
Vaikka minä olisin juonut itseni sammuksiin niin kellään ei ole oikeutta koskea minuun. Seksi tapahtuu vasta silloin kun se sopii minulle siis ei mitään väkisin makaamisia.Ja sitten jos mies tulkkaa väärin naisen käyttäytymisen niin muka häntä on narrattu. Raukkamaisia otuksia joilla on vaan yksi geeni ja se on jalkojen välissä, ja vaan se ohjaa hullun käytöstä.
Ja vaikka minulla olisi miten lyhyet hameet ja miten avonaiset puserot niin se ei merkitse että olisin pukeutunut jotain pökeröä varten, vaan siksi että se sattuu sopimaan juuri minulle, siis pukeudun itseni vuoksi en kenenkään muun. Joten usein kuulee sanottavan että nainen tahallaan ärsyttää miestä lyhkäisillä helmoilla. Joten käsittäkää nyt että niin ei ole asia. Ja tämä aloittaja sitten, ihan kaheli, sanoo muka että naiset hakee elättäjää, millä vuosisadalla sekin elää. Naisilla on nykyään oma palkka pussi joten ei siinä elättäjiä tarvita, ja vielä tuollaisilla mielipiteillä varustettua miestä, lieneekö lukenut elämässään mitään muuta kun pornon aapisen.
Plaa plaa, tätä samaa shaissea on täällä jauhettu jo kyllästymiseen asti naisen toimesta.
Kadehtii IRL,llässä olevia. Itse kun on nettiorja narsisti.
sulle mitä muut tekee! Kaikilla on omat syynsä ja mielihalunsa. Antaa muiden elää miten elää.
Mistään ei saisi ikinä keskustella koska kaikilla on kaikki niiden oma asia.
t. tero 5 v.
tää sivusto on täynnä vihaa ja pahaa mieltä
valtio vois sulkee tän
juuso
Niin näyttää olevan, sillä näillä sivuilla on vaan ihmiset jotka ovat täynnä ongelmia. Ei kai kukaan normaali ihminen vihaa muita ihmisiä ja tuomitse kaiken mailman asioista, sen tekee moni ihminen täällä. Suomi neidon lapsia, niin hyvin kasvatettuja ja kohteliaita, ja empaattisia todella. hahhaa minäkin luulin aluksi että täällä on eri ihmiset keskustelemassa ja että se tapahtuu kohteliaaseen sävyyn, vaan erehdyin pahasti, täällä ei ole koskaan syntynyt asiallista keskustelua , vaan ironia, ilkeily ja tuomitseminen on niitä asioita millä nämä ihmiset hehkuttelevat
No tässähän oli semmoista logiikkaa kerrakseen, etten edes ymmärtänyt sitä :D
Ette tainneet olla valmiita edes seksisuhteeseen. Seksi ei ole koskaan täysin vaaratonta tai seurauksetonta. Se ei ole pelkkää nautintoa. On syy ja seuraus.
Jos sinä heräisit huomen aamulla ja huomaisit olevasi raskaana (vaikka oletkin mies), niin ajattelist siitä lähtien ihan täysin eri tavalla, ihan joka asiasta.
Siksipä naisen ei kannatakaan hypätä joka miehen kanssa sänkyyn, koska aina kun ollaan yhdynnässä on riski hedelmöittyä. Yleensähän seksi ei edes ole nautintoa naiselle.
Naisen kuuluu olla nirso ja valita vain parhaat siitosurokset. Ne jotka pystyvät elättämään äidin ja lapsen, ja ovat nimenomaan valmiita tekemään sen.
Miksi naiset p.anette ketä tahansa äijää joka sitä teiltä haluaa?
Mutta niissä miehissä ei ole mitään vikaa jotka p.anevat ketä tahansa muijaa?
Se on luonnon laki että miehinen mies levittää siementään mahdollisimman laajalle, koska tämä takaa runsaasti jälkeläisiä.
Naaraan tehtävä on valita omille jälkeläisilleen paras mahdollinen uros.
Tietysti jos naaras itse on joku läski luuseri ämmä, niin ei voi odottaa kovin tasokasta miestäkään. Toisaalta joskus joku 9 mies saattaa kaameassa kännissä erehtyä vitosen muijan petiin, mutta katoaa aika vikkelään viimestään aamulla.
Niin se vaan menee... turha sitä on porata...ette te pysty luonnon lakeja muuttamaan!
Ne lait on kylläkin muuttuneet jo. Mistä teitä vähä-älyisiä aina sikiääkin puolustelemaan tuollaista sairasta ajatusmallia jonka mukaan ihminen on PELKKÄ eläin? Ei se ihan niin mene, ihmisille on annettu myös oma tahto, järki ja tunteet jotka vaikuttavat pitkälti elämään. Turhaa sinäkin käppänä siinä riehut ja nolaat itseäsi, eikö yhtään hävetä että myönnät olevasi taantunut luolamies joka ei osaa kontrolloida itseään? Nyljetkö sitten myös eläimet ja valmistat niistä vaatteet ihan omin pikku kätösin? Entä metsästätkö itse oman ruokasi luonnosta? Etkö? Sepä kummallista, luulisi että jos tässä kerran noin jälkeenjääneitä ollaan niin elettäisiin sitten muiltakin osin kuten vuonna papu ja kivi..
Itse en halua mitään jälkeläisiä, kuten ei moni muukaan nainen, joten en ole mitään "urosta" valitsemalla niillä kriteereillä tai kakaralaumaa kasvattamassa. Teidän sukupolvi onneksi poistuu tästä maailmasta paljon ennen meitä ja sitten ei ole säälittäviä ukon rahjuksia kitisemässä ja purkamassa vanhoillista propakandaa viattomien päälle..
Jonkinlainen taso
Mitä se sinua haittaa ja sinun elämääsi jos me naiset eletään omilla ehdoillamma, oma työ, oma lompakki ja iysenäisyys, joten miehiä ei oikeastaan tarvitakkaan muuta kun juuri siinä yhdessä asiassa ja se me hoidetaan ihan ilman ripitys pakkoa sinulle, ota ja mene nukkumaan likaiseen sänkyysi ja unohda kaikki meidän naisten seksiasiat kun ne eivät mitenkään kuulu sinulle
"Naaraan tehtävä on valita omille jälkeläisilleen paras mahdollinen uros."
Jep, se isomunainen ja hyvännäköinen, joka häipyy heti seuraavana aamuna :) Ainakin se levittää :)
"Yleensähän seksi ei edes ole nautintoa naiselle"
WTF!? seksihän on nautinnoista suurin. itse naisena nautin seksistä aivan suunnattomasti joka ikinen kerta!
"Miksi naiset p.anette ketä tahansa äijää joka sitä teiltä haluaa? "
Koska nainen haluaa sitä itsekin, katsos kun naisiakin panettaa ja rankasti. silloin on pakko saada kalua pilluun.
Jonkinlainen taso
Kuule sinä hehkuttelet itseäsi näillä jutuillasi ja se näyttää riittävän sinulle. Tasosta puheen ollen tuollaiselle ihmiselle , jolla mielipiteet on kivi kaudelta ei kukaan voi antaa sellaista tasoa, joten valmistaudu olemaan äidin helmoissa koko elämäsi, ja kysy siltä miksi se on kasvattanut sinusta tuollaisen ilkimyksen.Tuollaisista Taso Taunoista ei normaali ihminen edes välitä
Miehet voisi pysyä poissa yökerhoista niin eivät joudu hyväksikäytetyksi. Miksi he yleensä ovat siellä? Olisi kiva tietää. Pysyisivät kotona vaikka raamattua lukemassa.
Miehethän haluaa joutua "hyväksikäytetyiksi". Ne suorastaan pyytää sitä.
Eihän se mitenkään miestä liikuta tuleeko nainen siitä paksuksi vai ei, koska ei se pano mies ole jäämässä niitä kakaroita kattoon, se vaan panee ja häipyy...
Ongelmahan tulee vasta sitten jos ne erehtyy jonkun vakipanon kanssa oleen pitempään, koska sitten se muija alkaa pihdata eikä enää anna.
Silloin miehelle ei jää muuta vaihtoehtoo kun pettää jonkun kanssa joka antaa.
Aina niitä muijia löytyy. Yleensä läheltakin, sen oman muijan muijakaverit tai jopa siskot.
Meille Homo Sapiensille on sisäänrakennettu jälkeläisten hoitovietti, se ei normaalisti anna unohtaa 'ensimmäistä alfanaarasta' -siis alfauroksen parittelukumppania. Tähän on poikkeuksia, mutta käytännössä Alfa-Uros jakaa geenejään kaikille lauman alttiille naaraille. Geeni -suku jatkuu seuraavassa polvessa.
Nimimerkille kaikki kelpaa: Ei nainen anna vaan mies antaa jos ajatellaan asiaa fyysisestikin.
Sitä paitsi jos vakipano alkaa pihtaamaan niin hän on KYLLÄSTYNYT mieheen ja hyvä temppu karkottaa mies on pihdata. Aina noita uusia miehiä löytyy, miehen veli tai sen kaverit.
Mitä sitten valitatte jos tulee syyte raiskauksesta? Siitähän aloituksessa (taas) oli kyse.
Pitäkää pilinne pussien välissä ja älkää lähtekö joka naisen matkaan ja katsokaa ettette vedä liikaa viinaa, niin etteköhän välty raiskaussyytteiltä!
Nykyajan nainen ei tarvitse elättäjää, joten siinä olit väärässä. Ja jos nainen tulee raiskatuksi niin hänellä on täysi syy tehdä siitä ilmoitus, ja mikä ihmeen käsitys sinulla oikein on että muka keksi olisi niin TÄRKEÄ asia että sen vuoksi viitsisi alaata kieroilemaan, NAURETTAVA asia sinänsä, sillä meillä naisilla on ihan hyvät mahdollisuudet harrastaa seksiä ilman miestäkin joten nyt ei eletä vuotta 1842 vaan 2011 ja naisella on oma ura ja oma lompakko ja mahdollisuus seksiin ihan juuri silloin kun häntä sattuu huvittamaan joten mettä pökerö on vähän väärässä taas.
Voi kauhistus! Ny mä en enää uskalla kenenkään "uusioakan" kanssa lähtee baarista. Muahan voidaan syyttää raiskaajaks.
Miks mä en aikoinaan syyttänyt 17-vuatiasta lukiotyttöä raiskauksesta, mä ku olin vaan 16. Siis sakkolihaaa SIIS. Öö se ku ei vissiin ollu viälä tasa-arvoa!
Eläköön, Leve! feministernas förbund i Finland.
Mitä ihmeen sakkolihaa 16-v on? Sen ikäistä saa lain mukaan panna ihan vapaasti.
AP:n teksti on selvästi jonkun naisvihaajan kynästä. Itse en tarvitse miestä elättäjäksi, koska sitä varten olen käynyt kouluja ja käyn töissä. Koska hyvää parisuhdekelpoista miestä ei ole löytynyt enkä sitä nyt ole liiemmin etsinytkään, niin miestä tarvitsee silloin kuitenkin seksiin. Seksihalut voi tyydyttää itsekin (näin yleensä teenkin), mutta tarve saada kokea toisen lämmin vartalo ja saada oikeaa seksiä ei tietenkään katoa minnekään.
Itse haen muutaman kuukauden välein baarista kotiin jonkun "hoidon". Saan seksiä ja sitä mitä haluan ja sen jälkeen ukko saa luvan häipyä. En ole kännissä, joten eipä tarvitse pelätä, että ajatus ei toimi.
Miestenkin kannattaisi olla tarkkana, että millaisia naisia mukaansa ottaa. Esimerkiksi sammuneen naisen kanssa seksiä harrastaminen on raiskaus. Seksi on parasta ihan selvinpäin, joten kannattaa tehdä aloitetta jo alkuillasta eikä jättää sitä valomerkkiin.
Mikäs siinä, jos homma toimii ja kumpikin on tyytyväinen.
Mies saa seksiä ilman sitoutumista ja nainen saa.. jotain ilmeisesti koska miks se muuten tollasta tekis?
Mutta vaikee uskoo että joku satunnainen mieshoito viitsisi nähdä sen vaivan että oikeasti jaksaisi tyydyttää naisen? Moni mies on tälläkin palstalla sanonut ettei kertahoidoista väliä koska ei niitä enää ikinä uudestaan pane. Mies panee muijaa niin että itse saa ja sitten lähtee. "Mitä väliä vaikkei nainen saa?"
Kuka tässä on hyväksikäytetty?
Vai maksatteko naiset seksillä sen läheisyyden kaipuunne ja tarpeenne?
Tämä itseasiassa nimenomaan todistaa aloittajan teorian oikeaksi, vaikkei nainen periaatteessa edes tarvitse ns. elättäjää koska pystyy itsekin elättämään itsensä, silti nainen yrittää hankkia sen "elättäjämiehen", joka siis ei välttämättä tyydytä naista seksuaalisesti vaan antaa sitä kauan kaivattua läheisyyttä.
Useimmat naiset kokevat tulleensa hyväksikäytetyiksi, kun siitä huolimatta että antavat miehen tyydyttää itsensä naisessa, mies ei jää vaan jättää naisen ilman seksuaalista tyydytysta ja ilman sen ihmeempää läheisyyttäkään.
Pettymys muuttuu vihaksi ja vihainen nainen keksii kostaa perättömillä raiskausväitteillä kuten Assangen tapauksessakin ruotsalaissisarenne tekivät. Niin kauan muijat olivat ylpeitä saatuaan luxussaaliin, kunnes tajusivat että "hei sehän on pannu meitä kumpaakin!" "meitä on siis kusetettu", "mennääs yhessä tekeen siitä kusipäästä raiskausilmoitus tutulle poliisinaiselle". "joo kyllä se oli raiskaus koska kortsu lipsahti pois kesken seksiä!!" "joo niin muuten olikin en olisi kyllä ite tota koskaan keksiny"... loppu on jo historiaa... Naisten mafia iski jälleen..
Läheisyys ja elättäminen ovat aika kaukana vissiin toisistaan?
No on naisia jotka pystyvät elättämään itsensä ja jopa seksuaalisesti tyydyttämään itsensä, mutta siitä huolimatta suostuvat miehen yhden yön panomatoksi.
Samoin kun on naisia jotka suostuvat pane.maan lähes ketä tahansa (ilmaiseksi), siinä toivossa että joku suostuisi ottamaan ne pitemmäksi aikaa eläteiksi.
Menestyvä mies pan.ee ketä haluaa eikä ota muijaa riippakiveksi, ellei tarvitse edustusvaimoa tai kodinhoitajaa.
"Menestyvä mies pan.ee ketä haluaa eikä ota muijaa riippakiveksi, ellei tarvitse edustusvaimoa tai kodinhoitajaa."
Kyllä monet naiset toimivat samalla tavalla. Säälittävää yrittää kääntää kaikki aina niin päin että se on ihan ok ja jopa miehelle eduksi paneskella pitkin kaupunkia mutta naiselle se ei olekaan hyväksyttävää ilman että tätä leimataan negatiivisessa mielessä joksikin..
Sivusta huutelijalle
Menestyvä mies omaa hieman toisen ajatustyylin mitä sinulla on, ja siksi he ovatkin MENESTYVIÄ, menestyvä mies ei huutele yleisesti sukupuoli asioistaan sillä siihen hänellä ei ole tarvetta, mutta mies joka omaa huonon itsetunnon huutelee nimettömänä netissä miten hän pa,nee ketä haluaa ja ei ota vaimoa elätettäväksi. Tämän päivän vaimoilla on omat työpaikat sillä he ovat menestyneitä Naisia, ja omaavat ihan oikean tilinkin säännöllisesti, joten kukaan ei tänäpäivänä ole mikään elätti vaan tasavertainen ihminen parisuhteessa. Luulen että tämän sivusta huutelijan pitää kasvaa vielä muutama vuosi ennenkuin hän käsittää ettei elämä ole mitään pa,nemista vaan ihan jotain muuta.
Sulle Säälittävät miehet
Ihan oikein niin on näitten sankarien kanssa, ainainen marina asioista mitkä eivät edes kuulu heille nimittäin naisen yksityis elämä, ja sitten kun niistä tulee impotentteja niin sitten se vasta marina alkaakin ja kaikki jotka harrastaa seksiä ovat niiden mielestä huoria joten yhtä äkkiä tulee kovasta panomiehestä katkera marisija ja tuomitsija, vaikka hänellä ei ole mitään asiaa kenekään naisen asioihin
heheh, kyllä nainenkin siinä seksissä saa nautintoa ja voi itse vaikuttaa siihen, kuinka asiat etenee...voi pyytää asioita mistä myös itse nauttii. naiselle seksi on vähintään yhtä tärkeää kuin miehelle.
"Säälittävää yrittää kääntää kaikki aina niin päin että se on ihan ok ja jopa miehelle eduksi paneskella pitkin kaupunkia mutta naiselle se ei olekaan hyväksyttävää ilman että tätä leimataan negatiivisessa mielessä joksikin.."
Eikö olekkin? Siksi ihmetyttääkin TAMPEREEN SOSSUNÄMMIEN touhu!
Miksi vain äidin seksuaalikäyttäytyminen johtaa TYTTÖJEN huostaanottoon, muttei isän pa.neskelu. Isä saa ihan kuinka paljon tahansa pa-neskella kerta hoitoja, ilman että lapsia otetaan huostaan, mutta jos "äidillä on liian monta poikaystävää" tytöt otetaan huostaan, muttei poikia.
Onko tämä sossun ämmien käsitys tasa-arvosta?
Pillereitä syövät akat on lahnoja söngyssä! Pihtarit vieköön sokerikuppinsa taivaaseen ja kiittäköön lainasta...
Seksikuolema vai seksielämä?
Kirjoitin jutun aikoinaan tuonne S24:lle
Näyttää herättäneen hieman keskustelua...
http://keskustelu.suomi24.fi/node/925048
ja tännekin:
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?p=7558924#post7558924
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=574186
Pitkästä aikaa vilkaisin tänne ja yllätyin kun samaa ketjua vielä pyöritellään täällä.
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/ihmissuhteet/parisuhteessa/1498207/seksikuolema-vai-seksielama/
Hiton pipipää, pakkoko se on jtn monia vuosia vanhoja ketjuja yrittää mainostaa ja provosoida ihmisiä? Tuollainen äijä on ansainnut kohtalonsa, katso sinne peiliin niin tajuat miksi "akka" pihtaa. H.elvetin hiiri, lähde huonosta suhteesta jos noin kamalaa on...
Nainen pihtaa todennäköisesti siksi, että olet vaan niin surkea sängyssä, etkä saa tyydytetyksi häntä! Taikka nainen on kyllästynyt siihen samaan kaavaan sängyssä! Useimmat miehet, kun eivät vaan ymmärrä naisen kehon päälle juuri mitään! Jos seksi käy tylsäksi, mies ei osaa tai seksi on kestoltaan 10 minuuttia esileikkeineen, niin ei kai sitä edes viitsi silloin siihen ryhtyä! Vaan sitä haetaan sitten jostakin muualta tai käytetään "leluja" avuksi :)
Ja sinulle tietämätön, e-pillerit eivät vaikuta kaikilla seksihaluihin! Jos vaikuttavat, kannattaa kokeilla jotain muuta merkkiä. Itse käytän, eivätkä todellakaan vaikuta seksi haluihin mitenkään! Eikä se vaikuta mitenkään sänkykäyttäytymiseen jos syö pillereitä.. Ehkä syy onkin sinussa, varsinkin jos näin on käynyt useamman naisen kanssa!!!!!
"Yökerhojen tarjonta on pullollaan e-pillereitä syöviä kyltymättömiä munahaukkoja"
Naisen syyt seksiin miehen kanssa eivät johdu seksuaalisesta himosta, vaan vallankäytöstä ja halusta löytää "elättäjä".
Voi jessus... Miltähän vuodelta tämän kirjoittaja on??
Nykymaailmassa vuodessa 2011 kun eletään, niin voiko joku todella vielä uskoa näin?
En usko, että kovinkaan monia naisia tämän vuoksi pörrää baarissa, kyllä nykyajan naiset elättävät itse itsensä!
Kyllä nainen voi olla baarissa etsimässä ihan yhtälailla "yhden illan hoitoa", niin kuin mieskin. Naisillakin on tarpeensa, eikä välttämättä edes haluja ruveta parisuhteeseen tai saati haluja hankkia lapsia!!!!
Itse en ainenkaan halua yhdenkään miehen kodinhoitajaksi tai saati äidiksi!
Jos parisuhteeseen haluan, kyllä miehen pitää pystyä mm. tyydyttämään seksihalut olematta tylsä, tietämätön ja "liian nopea". Luotettava, käsistään taitava. Minua ei ainenkaan kiinnosta yksikään saamaton äijä, jolle tarvitsee yhtä kertaa useammin sanoa jostain asiasta, ilman että se menee yläkertaan asti! Nykymaailmassa, kun naisetkin käy töissä niin myös miehen kuuluu tehdä kotona jotakin muuta, kuin kuvitella edelleenkin asuvansa äitinsä helmoissa... Ehkä juuri siksi maailmassa on niin paljon tyytymättömiä naisia! Minä en kuulu näihin naisiin!
Rupeaa vaan niin suututtamaan miesten olettamukset ja putkiaivoisuus!!!!!!
"Itse en ainenkaan halua yhdenkään miehen kodinhoitajaksi tai saati äidiksi!"
No kyllä susta enemmän tulee mieleen hulluna himmastava raittiusseuran vanhapiika-puheenjohtaja kuin hymyilevä pullantuoksuinen äiti.
Jos mä kerran tiskaan ja lakaisen, niin sä sit huollat auton ja polkupyöräs ja auot viemärit. Mennäänkö naimisiin, mä muutan sun omakotitaloos ja alan sisustaa sitä?
"Naisillakin on tarpeensa, eikä välttämättä edes haluja ruveta parisuhteeseen tai saati haluja hankkia lapsia"
Luuleksä ihan tosissaan että se sun yhden illan hoitos viittis nähdä vaivaa tyydyttää sut? Joo kyllä se varmaan ite saa tyydytyksensä ja lähtee sen jälkeen meneen, etkä kuule siitä enää ikinä. Mutta mitä sä siitä saat?
Ei se sun tarpeiden tyydyttämiseen auta.
Yhden illan hoito käyttää sua vaan palliensa tyhjennys pussina ;D
"Yhden illan hoito käyttää sua vaan palliensa tyhjennys pussina ;D "
Ehkä sinä kuulut tähän ryhmään, kyllähän näitäkin löytyy! Ja vaikutat myös aika nuorelta, silloinhan ei kyse vielä kai muusta ole. Mutta useimmiten jos mies tai nainen nauttii seksistä, ei kyse ole pelkästään paineiden purkamisesta, ehkä sen vielä joskus opit!
:D
Milla
Ei tuollainen tule oppimaan koskaan mitään, on saanut kasvatuksen joka on naisvihamielinen joten antaa juipin olla, kun ei oo oiken 100% vaan 96 % . Näkeehän sen tekstistäkin ettei ole täysijärkisen hommaa sen jutut.
Taidat kuitenkin puhua marginaalisen pienestä naisporukasta. En väitä etteikö noitakin naisia olis. Epäilen silti, että hyvin pieni osa naisista menettelee noin.
"Naisen syyt seksiin miehen kanssa eivät johdu seksuaalisesta himosta, vaan vallankäytöstä ja halusta löytää "elättäjä"."
-Roskaa!
Tuntenut moniakin naisia, jotka ovat hakeneet puhtaasti pelkkää seksiä. Olipa sitten kyseessä ollut yhden yön suhde tai muutaman päivän mittainen seksisuhde.
Tollaset naurettavat yleistykset kertovat mielestäni lähinnä kokemuksen puutteesta naisrintamalla...
Juuri näin, vai että naisillako ei muka olisi seksihimoa? Täyttä potaskaa alusta loppuun.
Kaikilla (ainakin hetero)naisilla on jatkuvasti himoja ja haluja, joita he pääsevät toteuttamaan vain kun ovat jollain tasolla ns. luottavia. Tämä lienee yksi suuri koetinkivi: himojaan ei voi toteuttaa erilaisten seurausten pelossa yhtä vapaasti vaan aina on ajateltava tulevaisuutta.
Tilanne voidaan tietysti kätkeä haluttomuudeksi tai 'seksuaalisen halun erilaisuudeksi kuin miehillä'. Tämä on kuitenkin defenssimekanismin tuotetta ja ei oikeasti voisi olla kauempana totuudesta.
Miten niin ainakin heteronaisilla? Luuletko, pälli, että homo- tai bi-naisilla ei ole himoja? :D
Kokeilepa joskus bi-naista niin tiedät, mitä on todellinen himo. ;)
Ja aloitusviesti on roskaa alusta loppuun.
Tiedän miehen joka ei anna missään tilanteessa, koskaan ilman kumia.
Hän luottaa itseensä ja varmistaa oman osansa.
Mitä sä valitat?
hahah, tuskinpa. itse en ainakaan etsi elättäjää. seksiä harrastan, koska panettaa. taidat olla hieman katkera, kun ei baarista löytynyt sulle panoseuraa?
Aloittajalla on ihmeellinen näkemys naisesta. On tainnut tulla heitetyksi sivuun joskus kun jauhaa aina samaa asiaa.
Ja alentavat nimitykset naisesta todistavat myös sitä että hän ei ole tullut huomatuski naisten taholta.Oikealla tavalla.
Jos mies vielä tällä vuosisadallakin omaa tuollaiset mielipiteet asioista niin ei voi muuta kun sääliä.
Ja aloittajalle sanoisin, älä kääntele asioita erinlaiseksi mitä ne ovat, sillä naisella on tänään oikeus elää omaa elämäänsä ja harrastaa seksiä silloin kun se häntä huvittaa. Ja raiskaus on aina sitä kun nainen sanoo ei ja sitä ei kuunnella. Myös ravintola illat kuuluvat nykyisin myös naisten elämään joten annetaan heille se oikeus mikä heille kuuluu eikä olla aina vähättelemässä. Joten ajattele hieman mitä kirjoitat ja älä missään nimessä luule että yleinen mielipide näistä asioista on se minkä sinä esitit. Teet itsesi vaan naurun alaiseksi ja olet tosi raukkamainen.
sellane nainen jota hakkaa ****** päähän kokoajan.
semmonen vanhempi vuosimallia oleva. elämässä ei oo muuta kuin tietokone.
kuinka kauan jo on joutunut olemaan sen armoilla. sitä ei tiedetä.
Sanokaa mitä sanotte. Jos minä lähden yhden illan juttuun mukaan (mitä tapahtuu tosin kovin harvoin), lähden siihen koska tahdon seksiä. Motivaationa on siis puhtaasti nautinto. Ja vaikka pillereitä syön, niissä puuhissa silti käyttäisin kumia. Ei riitä luotto siihen, että toinen käy säännöllisesti testeissä, käyttää ahkerasti suojausta tai edes kertoo rehellisesti tai tietää mahdollisista taudeistaan.
Jos mies ei raiskaa minua (ei yleensä ole tarvetta, jos kerran on lähdetty sillä mielellä ylipäätään yhdessä liikkumaan), en syytä ketään raiskauksesta. Jos vahinko kävisi, hoitaisin asian kuin aikuinen. Tiedostan sen, että riskinsä kaikessa on. Jos ei ole valmis ottamaan teoistaan vastuuta, ei kannata leikkiin lähteä. En sen syvemmälle mene, että mihin puuhiin ryhtyisin vahingon sattuessa, ei liity asiaan.
Tietysti sinulla on oikeus nautintoosi yhden illan seksi leikkeihin, sehän on kaikilla ihmisillä. Se vaan on niin että kun joku kasvattaisi poikiansa ymmärtämään että nainen ei ole mitenkään aliasemassa mieheen nähden näissä asioissa, se ei ole enää niin että mies on perheen pää vaan nykyisin ollaan tasa arvoisia, joten kaikki nämä huorittelut ja muut naista alentavat sanat tulevat ihmisiltä joiden kodeissa on vielä 40 luvun kulttuuri voimassa, kaikki eivät ole menneet kehityksen mukana, ja näille ihmisille nauretaan makeasti jotka aina vaan esittävät sitä vanhaa mallia jossa nainen oli riippuvainen miehestä, ja hänen oli pakko alistua mihin tahansa kun mies muka määräsi, hyi mitä aikaa sekin oli. Joten ollaan vapaita tänään ja kunnioitetaan toisiamme ihmisinä eikä naisina ja miehinä, niin silloin sopu pysyy. Ja nämä katkera miehet joilla on ollut huono tuuri naisen hausssa voi ihan hyvin jättää omaan arvoonsa, myöskin heidän vanhan aikaiset kommenttinsa.
Hyvää keskustelua varatun naisen rakastelusta!
http://www.muskleforum.com/showthread.php?6821-Varatun-naisen-paneminen