Mikä laulu kyseessä?

Tässä on erään joululaulun alku palindromina: Kahjon niskaan jää vr ja emuässät
Kerro, miten sanat kuuluvat oikeasti?
4106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

osaako kukaan autttaaa ???

Äänestä

Anteeksi:Jos joku osaa kääntää anagrammeja tai tietää jonkun osoitteen jossa kääntää olisin kiitollinen! =)

Äänestä

Heippa, joululaulu on sellainen kuin: Kun joulu on. Alkaa sanoilla: Kun maas on hanki ja järvet jäässä.. Ainakin tuon sain sinun anagrammistasi :)

Äänestä

kiitos kovasti! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hägginen kirjoitti:

Tässä on erään joululaulun alku palindromina: Kahjon niskaan jää vr ja emuässät
Kerro, miten sanat kuuluvat oikeasti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu