paljon vettä täytyis juoda päivässä?

jotta sellu lähtis?...
1815
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Öh, siis et sinä vettä juomalla sitä selluliittia poista. Liika veden juonti pöhöttää ja turvottaa vatsaa, se voi myös olla hengenvaarallista! Naisen keskimääräinen vedenpoistuminen on noin 1,2 litraa/pvä ja olisi hyvä juoda väh. tuo määrä pelkkää vettä. 2 litraa voi vielä juoda ihan hyvillä mielin, mutta joskus näkee naisia jotka litkivät vettä koko ajan ja vatsat ja naamat on ihan turvollaan kaikesta siitä nesteestä. Ei hyvä.

Selluliittiin ei välttämättä auta yhtikäs mitään, tai sitten siihen auttaa kaikki tai joku seuraavista: voimakas hieronta (vielä tehokkaampi kuin kuivaharjaus), oikea ruokavalio ja laihdutus.

Liikunta auttaa vain jos se laihduttaa. Selluliitti on kuitenkin yleisimmin kapseloitunutta rasvaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muumi kirjoitti:

jotta sellu lähtis?...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu