olin ollut vaimoni kanssa vuoden naimisissa, ja ollut erään toisen naisen kanssa suojaamattomassa yhdynnässä. vaimoni sai oireita ja häneltä todettiin klamydia, kuten myös minulta. pistin kaiken vaimoni syyksi. ei tainnut mennä läpi, koska hän vielä puolen vuoden kuluttuakin on rakastellessamme kuin kuollut lahna
keksin ovelasti....
koska leppyy?
5291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Olet kamala
Toivottavasti ei lepy koskaan vaan dumppaa sinut.
Ap:lle
Olet sairas.
Leppyy korkeintaan siinä vaiheessa, kun kasvat aikuiseksi ja otat itse vastuuta teoistasi. SIttenkään leppyminen ei ole täysin varmaa.
Vaimosi oli kuin kuollut lahna jo aiemminkin. Ethän muuten olisi vieraisiin ajautunutkaan, ystävä hyvä! Mutta kaiketikin huomasit tämän vasta kun sinulla oli mihin verrata. Ei se vaimosi lahnasta kissaksi muutu, turha toive. Elä elämääsi lahnan kanssa mutta käy silloin tällöin virkistäytymässä kuumalla kissalla, mutta älä tautisella jatkossa. Voit tämän tehdä hyvällä omallatunnolla, vikahan ei ole sinun sillä onko vaimosi ottanut sinua ja tunteitasi muutenkaan tarpeeksi huomioon? On tainnut pitää sinua itsestäänselvyytenä? Niinpä.