apua spagaatin venyttelyyn :)

ineedhelp

Eli oon 17 vuotias tyttö ja oon tänä syksynä innostunut venyttelystä. Liikun paljon mutta venyttely on usein jäänyt tekemättä. Nyt kuitenkin oon pättäny ottaa uuden haasteen vastaan --> spagaatin.

Haluaisin jotain vinkkejä/ kokemuksia miten ootte ite harjotellut. Ja tykkään venytellä iltaisin ennen nukkumaan menoa, onko pahaksi jos harjoittelee ilman lämmittelyä :) kiitos ja vastailkaa :)

3

315

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • C:

      Tuosta verryttelystä se että kannattaa vähän ainakin lämmittää lihaksia ennen venyttelyä, olen huomannut että sillöin venyy enemmän ja revähdyksen riski pienenee;). Itsellä spagaatti menee lämpimillä lihaksilla toiselle puolelle. Onnee vaan harjotteluun! :))

    • joukkuevoimistelija

      Ylivenytyksillä eli laitat etujalan tai molemmat jalat tuolille ja painat alas. Tiedän se tuntuuu tosi hirveeltä ja se on yhtä tuskaa, mutta tuottaa tulosta nopeesti. 3 min. molemmilla puolilla on semmonen hyvä aika ja jos teet lähes joka päivä ni siihen kipuun tottuu ja pian on jo paljon helpompaa:). Sisukkuutta venyttelyyn !:)

    • fremd1993

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1632
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      842
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      618
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      131
      594
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      68
      536
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    Aihe