Suudelmasta sen tietää!

Jos tapailun aikana ei ole intohimoista suutelua, niin suhdetta ei kannata edes aloittaa. Suudelma reflektoi seksielämää ja intohimoa.

If you wanna know ,If (s)he loves you so, Its in his (her) kiss!
11941
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

"b" jäi allekirjoituksesta :)

Äänestä

Olen kyllä samaa mieltä. On se vaan niin ihanaa, kun suudellessa vatsan pohjassa kihelmöi ja hengitys kiihtyy... Tosin ihan ekoilla siihen on vasta kutina, mutta kyllä sen halun jo silloin tunnistaa...

Äänestä

Eli siis, jos olen arka suutelemaan, enkä halua outoa alkaa suutelemaan, niin tutustumiseen ei ole mahdollisuutta. Minusta suuteleminen kuuluu suhteeseen, kun toisesta on kiinnostunut ja toisesta jo välittää.

Äänestä
  • Arka kai sitä jokainen on outoa suutelemaan. Silti jo ekalla kertaa voi tuntea toista kohtaan jo halua suudella tai tietää, että tuon kanssa vielä tulevaisuudessa haluan suudella..
    Tutustumista edes vähäsen se vaatii ja joskus se eka suudelma on myös pettymys eikä tunne molemminpuolista, niin senkin siinä suudelmassa saattaa tuntea...

    Äänestä

On se. Ku oikee pitää jostain niin meinaa melkee jalat alta lähteä vaikka mies oonkin. Ja totta sekin, että sen huomaa nopeesti onko kipinää vai ei.

Äänestä

Muistelisin, että tunne oli mahtava. Siitä on vain lähes 10 vuotta, kun olen viimeksi saanut naista suudella. Tuskin enään osaisin suudella, joten viimeistään siihen karisisi naisen kiinnostus minuun, kun en osaa suudella oikein,

Äänestä

Oih, suudelma kertoo mulle todella paljon! Jos suutelutyylit poikkeavat kovasti, ei siitä mitään tule. Ei ainakaan mun kanssa. Joskus nuorempana elin niin, että mukauduin miehen tyyliin suudella ja omaksuin tavan kuin tavan. Mulla on kuitenkin omat mieltymykset ja sittemmin oon käyttäny vain ja ainoastaan tykkäämääni tapaa. Mies joko seuraa tai ei. Jos ei, tutustuminen saattaa pysähtyä.

Tapasin mielenkiintoisen miehen äskettäin, mutta hän halusi pusutella pinnallisia pusuja huulet mutrussa ja välillä sieltä välistä työnty töksähtäen kieli (yök), kun taas mä tykkään rennommista huulista ja leikittelevästä kielestä ja huumassa vaikka huulen näykkäisystä. Onhan se nyt selvää, että nuo kaksi ei millään kohtaa. Homma latistui siihen.

Äänestä

Voi hyvät ihmiset miten pinnallista ja yksinkertaista väkeä tähänkin ketjuun aloittajaa myöten on eksynyt.

Äänestä
  • Pinnallista, kun ollaan syvällä toisen suussa...??

    Äänestä

Kyllä se niin on, että jonkun kanssa suuteleminen on ihanaa ja intohimoista ja taas jonkun toisen se ei tunnu just miltään. Ja kyllä se taitaa korreloida positiivisesti seksinkin sujuvuuden kanssa.

Äänestä
  • Eli kun en osaa suudella, koska mahdollisuuksia harjoitella ei ole ollut. Niin olen automaattisesti hylättävää materiaalia, ei mitään mahdollisuuksia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiss y a Rose kirjoitti:

Jos tapailun aikana ei ole intohimoista suutelua, niin suhdetta ei kannata edes aloittaa. Suudelma reflektoi seksielämää ja intohimoa.

If you wanna know ,If (s)he loves you so, Its in his (her) kiss!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu