ABTULLAH

TAANTUMA

Mitä täälä poristhaan,huhu kertoo,että Kemhiin olis perustettu uusi vasthaanottokeskus,mihinhän tämä on noussu,kuuluu olevan 1500 asukhaale mitotettu.Sanova,että rahti ja jakeluautot tuot tavaraa myöhasheen ilthaan.Pitäskään minunki hakea sinne asuhmaan,eipä olekhan vielä palveluihin vaikeasti sairhaana törmänny.Kole jalkojakhaan lähtisin kontaten kathoon missä on tämä paikka.Varmasti lumilinnanrakentajia,niitähä tarvithaan.

7

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • FWFWAFAGAGAG

      IME KYRSÄÄ HINURI

      • 100%hetero

        voi voi kun joku kysyy asialllista asiaa tulee taas noita seksuaalivähemmistön kommentteja menkää muille sivuille niine homminenne,poikkeus vahvistaa säännön kemi on ja tulee aina olemaan homojen mekka.


      • pybt5

        Sinäkö se hinkkaat sitä poppeliäsi siellä pusikossa ja seuraat naisia.


    • vasta ny oikken

      no mites sie tänne soumeen asti pääsit ilman jalkoja mutta et pysty kämään kysymässä kaupungilta että olisko tämmönen linnake rakennettu huomaamattasi.

      • ABTULLAH

        Hyvä toveri.Mie olen olt koko ikäin Suomen kansalainen ja syntynt Suomessa,mut mite lie siu kanssais.Kyllä liikunta esteiseksi voi tulla muutoinkin kun astumalla miinaan.Sikshää mie kysyin miss tää rantahotelli on jotta hakisin asumaan Suomalaisena palvelujen lähelle,saisin myös taksikyytit,joita ei nyt ole,vaikka minulle kuuluisi yksilöity vammaispalvelukyyti.


    • ????
    • 16

      Yks hyväpuoli niissä mamuissa on. Ne ei osaa suomea eikä ne kirijottele tänne.
      Taitavat olla jopa viksumpia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta

      Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama
      Maailman menoa
      20
      4988
    2. Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?

      Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä
      Maailman menoa
      63
      4006
    3. Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille

      Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve
      Maailman menoa
      72
      3584
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      73
      2678
    5. Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa

      asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu
      Maailman menoa
      147
      2443
    6. Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta
      Maailman menoa
      59
      2328
    7. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      63
      2113
    8. Mitä tapahtui?

      Mitä tapahtui keskiviikkoiltana kun oli paljon hälytysajoneuvoja ja mediheli?
      Kiuruvesi
      27
      2077
    9. Mitä haluaisit sanoa kaivatullesi tänään?

      Mitä ajatuksia hänestä ja tilanteesta ylipäätään 💖
      Ikävä
      126
      1544
    10. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      36
      1495
    Aihe