hymyilevät ihmiset

kun hymyillen niin minulle tullaan jutteleen,
on jotenkin säväyttävää kun menee paniikkii.
sain kuunella elämän tarinan koko kotimatkan, ei se haitannut oli mukavaa kun oli seuraakin mutta lukkoon menin ja kun teki mieli puhua, ei löytynyt ihmeemmin sanoja.


kuinka paljon juttelette tuntemattomien ihmisten kanssa?
näin joulun alla tuntuu ihmisten, olevan sosiaalisempia.
764
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hmm... Jos sinulla ilmenee "väristyksiä päästä varpaisiin" niin suosittelen pikaista lääkärillä käymistä. Se ei ole normaalia.

Äänestä
  • ei väristyksiä ilmennyt , ei löytynyt sanoja, josta seuraa paniikki.. muutakun ihan juu, jaa, ei kai.
    ehkä jännitin paljon..
    olen kuvitelut olevani sosiaalinen mutta kun hetki oli ihan tuntemattoman kanssa..
    henkilö oli kuitenkin nainen..

    Äänestä

  • rose18 kirjoitti:

    ei väristyksiä ilmennyt , ei löytynyt sanoja, josta seuraa paniikki.. muutakun ihan juu, jaa, ei kai.
    ehkä jännitin paljon..
    olen kuvitelut olevani sosiaalinen mutta kun hetki oli ihan tuntemattoman kanssa..
    henkilö oli kuitenkin nainen..

    menin lukkoon..

    noh se voi johtua juuri siitä että jos itse lähestynyt..niin ei minun puhetta saa lopetettua.
    en ole puhunut pitkiin aikoihin tuntemattomien kanssa..

    viimeksi joulujuhlassa vanhapuoleinen ihminen tuli viereen vain seisoo, ajattelin että olin edessä, niin kysyin; en kai ole tiellä? sano etten ole.
    jolloin hän alkoi kertoo elämänsä tarinaa ja minusta on aina mukava kuunella..
    mutta kuitenkin pystyin oleen sosiaalisempi.


    kyseiset rouvat puhuivat pojistaan ja elämästää..

    Äänestä

Kiva kun ihmiset edes joskus hymyilee. Itellä on joskus sellainen olo, että yksinkö täällä hymyilen muille ihmisille. Nyt on tullut muutamia hymyjä takaisinkin, ehkä joulumieli tekee ihmiset hyväntuulisiksi? :-)

Kyllä mää juttelen, jos joku rupee juttelemaan. Harvemmin ite kuitenkaan meen kellekkään tuntemattomalle höpisemään. Kyllä se on se hymy katseiden kohdatessa enemmän mua. :-)

Äänestä
  • Vastaan tulevat hymyt ovat harvassa, mutta sitäkin arvokkaampia :)

    Äänestä

  • puska kirjoitti:

    Vastaan tulevat hymyt ovat harvassa, mutta sitäkin arvokkaampia :)

    Tuntuu olevan aika harvassa. Vaikka se hymy ei maksa edes mitään. Mutta ehkäpä kaikilla ei mielestään ole hymyyn aihetta.

    Äänestä

  • hymyilin hölmöä käytöstäni taiteilla rotvallin reunalla kun oli niin liukasta..
    muutenkin teki raitis ilma ihmeitä 8D

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rose18 kirjoitti:

kun hymyillen niin minulle tullaan jutteleen,
on jotenkin säväyttävää kun menee paniikkii.
sain kuunella elämän tarinan koko kotimatkan, ei se haitannut oli mukavaa kun oli seuraakin mutta lukkoon menin ja kun teki mieli puhua, ei löytynyt ihmeemmin sanoja.


kuinka paljon juttelette tuntemattomien ihmisten kanssa?
näin joulun alla tuntuu ihmisten, olevan sosiaalisempia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu